Krzysztof Petek, autor cyklu powieści sensacyjno-przygodowych dla młodzieży, przyjechał do Skoków na zaproszenie Biblioteki Publicznej. W poniedziałkowy poranek 22 września 2008r. spotkał się On z młodzieżą skocckiego Gimnazjum.

Krzysztof Petek urodził się w 1970 r. w Wadowicach. Jak sam o sobie mówi jest i pozostanie dziennikarzem-reportażystą, organizatorem wypraw i miłośnikiem przygody. Od najmłodszych lat związany był z harcerstwem, zaliczył 28 obozów harcerskich, ponad 300 wypraw, biwaków i rajdów. Łącznie w terenie spędził 3 lata, o każdej porze roku. Uczestnicząc między innymi w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz oraz psychologii sytuacji krytycznych.

W swoim dorobku literackim może poszczycić się seriami: „Porachunki z przygodą”, „Gra”, „Operacja Hydra” – wszystkie oparte na rzeczywistych wydarzeniach, pozwalające czytelnikowi odwiedzić świat, który żyje tuż za rogiem. W swoich planach na przyszłość przewiduje On wydanie nowej serii powieści dla młodzieży o przygodach prywatnego detektywa oraz pierwszej powieści szpiegowskiej dla dorosłych.

W czasie wizyty w Skokach próbował zarazić młodych ludzi miłością do przygody, podróży, obcowania z naturą. Próbował zaszczepić w nich bakcyla dziennikarza i reportażysty, próbował namówić ich do innej, niż ta codzienna, formy spędzania wolnego czasu.

Sylwia Popadowska