Zespół Śpiewaczy „Harfa” 23 października br. uczestniczył w VI Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Biesiadnej, Chórów i Zespołów Śpiewaczych Seniorów w Pobiedziskach -Pobiedziska 2008. Celem imprezy była: możliwość uczestniczenia ludzi starszych w tworzeniu kultury, popularyzacja tradycji wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych, wspólna wymiana doświadczeń zespołów, popularyzacja amatorskiego ruchu artystycznego wśród ludzi starszych i wreszcie wspólne biesiadowanie i wspaniała zabawa oraz pełna integracja uczestników. Oprócz naszego Zespołu w imprezie udział wzięły: Towarzystwo Śpiewacze „Cichy Kącik” z Ostrowa Wielkopolskiego, Zespół Artystyczny Seniorów „Wrzos” z Zakrzewa, Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Jesieni” z Chełminka, Zespół Pieśni Ludowej „Radość” z Dusznik, Zespół Śpiewaczy „Chabry” z Łopienna, Chór „Złota Jesień” z Kostrzyna Wlkp., Zespół „Stokrotki” Tulce, Zespół Śpiewaczy „Goślinianka” z Murowanej Gośliny i zespół reprezentujący gospodarzy – Chór „Melodia” Pobiedziska.
W wykonaniu Skoczan uczestnicy Przeglądu usłyszeli specjalnie na ten dzień przygotowane pieśni: „ Do Pobiedzisk Droga Cię Prowadzi”, „Nad Brazylią” i „ Rio de Janeiro”, przy czym ta pierwsza stała się pieśnią – hymnem imprezy i podchwycona przez ogół uczestników towarzyszyła wspólnej biesiadzie, która nastąpiła po prezentacjach Zespołów na scenie.

Pobyt w Pobiedziskach członkom naszej „Harfy” przypominać będą kryształowy Puchar, okolicznościowy Dyplom i plakietki, a także nowe znajomości i wspomnienia wspólnie przeżytych chwil.

E. Lubawy