Po raz XVII w kraju, a VII w Gminie Skoki zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

W związku z tym dziewięcioosobowa grupa wolontariuszy i ich opiekunów z naszej gminy wybrała się na ulicę Niedzwiedzią 2 w Warszawie, gdzie mieści się główny sztab dowodzenia WOŚP. W skład delegacji weszło pięcioro uczniów Gimnazjum w Skokach: Marika Kruś, Magdalena Modlibowska, Witold Drewicz, Wojciech Moliński i Sebastian Seyda. Gimnazjalistom towarzyszyła nauczycielka pani Małgorzata Zrobczyńska oraz Dyrektor Biblioteki Elżbieta Skrzypczak, Karolina Stefaniak i Michał Rosik.

Oprócz podbicia i zalaminowania identyfikatorów oraz zabrania orkiestrowych serduszek i innych gadżetów celem naszego wyjazdu było zobaczenie choć na chwilę dyrygenta Orkiestry czyli niezastąpionego Jurka Owsiaka. Mieliśmy szczęście, Jurek podpisał dla nas własnoręcznie plakat i kalendarz oraz zapozował do wspólnego zdjęcia.

Będąc w Warszawie można spotkać wielu znanych ludzi, nam udało się spotkać pod siedzibą Fundacji Artura Barcisia, z którym też mamy zdjęcie ;-).

Po załatwieniu wszystkich formalności w sztabie Fundacji WOŚP ruszyliśmy do centrum do siedziby Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego gdzie przyjął nas jej dyrektor pan pułkownik Henryk Cierocki. Dla zapominalskich przypominamy że pan pułkownik wraz z Zespołem gościł w Skokach podczas koncertu z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości. Wymieniliśmy pamiątkowe upominki i wyszliśmy z obietnicą, że to był pierwsze, ale na pewno nie ostatni koncert Zespołu w naszej Gminie.

Zadowoleni, iż wszystko co mieliśmy w planach zostało zrealizowane wyruszyliśmy w powrotną drogę.