Mowa o Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego w Warszawie.
4 kwietnia przeżywaliśmy w Skokach po raz drugi lekcję historii. Cudowną lekcję, bo muzyką i tańcem opowiedzianą(cyt. Ika).
Najwspanialszymi nauczycielami byli tym razem: Orkiestra Koncertowa i Balet Wojska Polskiego.

Zabrzmiały więc pieśni ojczyste od Bogurodzicy, poprzez Warszawiankę, Etiudę E-dur, Maki, Marsz Pierwszej Brygady, Jak długo w sercach naszych, Mury, Żeby Polska Była Polską.

Balet w historycznych strojach, pięknych i barwnych urzekł widzów tańcząc m.in. Poloneza, Mazurka, Kujawiaka. W hołdzie Janowi Pawłowi II Barkę i Abba Ojcze wspólnie z orkiestrą i solistami wyśpiewała najpiękniej skocka publiczność.
To wielka radość szczególnie dla starszego pokolenia, że możemy słuchać w Skokach pieśni patriotycznej, żołnierskiej, rodzimej w wykonaniu jedynego takiego zespołu najbardziej reprezentacyjnego, artystycznego, najbardziej wojskowego – Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Tym większa nasza radość, że koncert ten podobnie jak poprzedni otrzymaliśmy w prezencie od naczelnego dowództwa zespołu.
Strzeżmy więc nut wojskowych, pielęgnujmy je i przekazujmy  następnemu pokoleniu. W imieniu RZAWP z wyrazami szacunku i ukłonami w stronę skockiej publiczności.