Było cudownie. W piątek 24 kwietnia odwiedziła nas Joanna Papuzińska – autorka książek dla dzieci, Elżbieta Krygowska – Butlewska – ilustratorka bajek oraz młodzi artyści – Łejerscy.
Grupa ponad 30 osób przyjechała do Skoków na zaproszenie skockiej biblioteki.

Pani Joanna Papuzińska wspólnie z panią Elżbietą Krygowską – Butlewską najpierw odwiedziły w przedszkolu grupę sześciolatków. Spotkanie autorskie ucieszyło niezmiernie młodych słuchaczy. Okazało się, że dzieci doskonale znają bajki pani Joanny.

W rozwoju czytelnictwa bardzo pomagają panie przedszkolanki.
To ważne zadanie, chcemy przecież wychować nowe pokolenie czytelników, a dzisiaj to wcale nie takie proste. Przy stałej współpracy przedszkola i biblioteki jest duża szansa na sukces. Dzieci chcą czytać, trzeba je tylko potrafić zachęcić. Spotkania autorskie bardzo w tym pomagają – podkreślają skockie bibliotekarki.
Uśmiechnięte buzie, wsłuchanie się w wiersze o „Kapeluszach” i „Rozwesołkach” czytane przez ich autorkę, śliczne kwiatki i laurki wykonane z pomocą pań przedszkolanek, które maluchy wręczyły gościom na zakończenie wspólnej bajkowej zabawy – to już wspomnień czar.

Podobnie, choć już nieco doroślej przebiegało spotkanie z panią Joanna Papuzińską w Szkole Podstawowej w Skokach.
Dzieci ustawiły się w całkiem sporej kolejce, aby zadać pytanie ulubionej pisarce i poetce.
W czasie, gdy pani Joanna opowiadała uczniom klas I-III o swojej twórczości, pani Elżbieta Krygowska – Butlewska prowadziła zajęcia ilustratorskie z grupą starszych uczniów. Prace, iście artystyczne obejrzeć można w szkolnej bibliotece. Na zakończenie wizyty w szkole obie panie obdarowano przepięknymi wiosennymi bukietami.

W sali biblioteki o godzinie 16,00 spotkało się kilka pokoleń wielbicieli poezji Joanny Papuzińskiej, tym razem opowiedzianej śpiewająco i tanecznie przez poznańskich łejerskich. Pani Joanna poczytała dzieciątkom ich rodzicom i dziadkom.

Dziękujemy Artystom za wspaniałą premierę ROZWESOŁKÓW, ich Opiekunom, Dyrekcji odwiedzanych placówek, Paniom Przedszkolankom, Nauczycielkom oraz Pani Bibliotekarz szkolnej biblioteki za pomoc w organizacji spotkań.
„TYM CO WSTALI LEWĄ NOGĄ ROZWESOŁKI DOPOMOGĄ” – zachęcamy do czytania i biblioteki odwiedzania.

Organizatorami bajkowego piątku były: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.