Teatr „Promyk” z Poznania po raz kolejny zaprezentował się przed skocką publicznością .
Najmłodsi przyjaciele biblioteki obejrzeli 9 października przedstawienie pt. „Witaminowa przygoda”, którego głównymi bohaterami byli znani dzieciom mieszkańcy naszych lasów.

Aktorzy Teatru Pan Grzegorz Ociepka i Pan Piotr Grabowski wspólnie z bohaterami przedstawienia: zajączkami, wilkiem i ptaszkami zachęcili do aktywnego uczestnictwa w bajce wszystkie dzieci. Na twarzach naszych milusińskich malował się promienny uśmiech, a sala Biblioteki rozbrzmiewała od gromkich okrzyków, oklasków i spontanicznej radości.
Tematem przewodnim tego przedstawienia były witaminy. Witaminy, które dzieci niestety chętnie zastępują słodyczami. Chcąc zachęcić młodych widzów do spożywania witamin, organizatorzy częstowali smacznymi, soczystymi jabłkami. I jak mówią słowa piosenki, znanej i lubianej:
„… Źle jest mieć apetyt wielki na ciasteczka i cukierki. Jedz owoce i jarzyny, marchew, jabłka i maliny. Chcąc w królestwie żyć witamin za pan brat żyj z owocami …”.

Sylwia Popadowska