Klub Molika Książkowego działa przy Bibliotece Publicznej w Skokach od maja 2009 r. Skupia on w swych szeregach trzy i czteroletnich mieszkańców naszego miasta. Młodzi klubowicze spotykają się co dwa tygodnie, w środowe popołudnia, w salce Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. W trakcie tych spotkań poprzez zabawę zdobywają oni wiedzę na temat otaczającego nas świata oraz wędrują po świecie bajek i baśni.

4 listopada zapadnie w ich pamięci jako dzień szczególny i nietuzinkowy. Tego dnia bowiem młodzi klubowicze zostali oficjalnie członkami Klubu Molika Książkowego. Była przysięga, pasowanie, wręczenie klubowych legitymacji oraz wspólne zdjęcia.  Dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach pani Elżbieta Skrzypczak zaprezentowała dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. „W aeroplanie”. Na jej ręce również młodzi czytelnicy złożyli własnoręcznie podpisaną przysięgę, mówiącą o poszanowaniu i miłości do książek. Spotkanie zakończyło się wspólnym, słodkim biesiadowaniem.
Wszystkim klubowiczom z tej okazji życzymy wszystkiego co najlepsze, a także wytrwałości w złożonych przez nich postanowieniach.

Sylwia Popadowska