Mowa oczywiście o pluszowym Misiu Uszatku. I nieważne, że w świecie mieszka wielu dalekich kuzynów Uszatka od Yogi i Booboo, Colargola, Paddingtona po Puchatka to i tak najbardziej bliski naszym milusińskim jest właściciel klapniętego uszka.

A jak bardzo kochany jest nasz bohater przekonać się można było 20 listopada 2009 roku w skockiej bibliotece. Sala na piętrze zamieniła się tego dnia w Pluszową Krainę – Misiolandię.

Na spotkanie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przybyło ponad 170 jego małych przyjaciół z miasta i gminy Skoki. Spragnionych zabawy przywitali aktorzy poznańskiego teatru PROMYK w przedstawieniu „Tajemnica leśnych przyjaciół” Po spektaklu i małym co nie co dzieci powitał prawdziwy pluszowy Miś Karol. I chociaż Misiowi gorąco było od wrażeń i przyciasnawego futerka dziarsko spełnił swoją misję. Wpierała go Alicja jak z krainy czarów.

Pozostało wiele miłych wspomnień i nadzieja, że po przespanej zimie Miś powróci z wiosenną energią do dzieci.
Organizatorzy: biblioteka w Skokach dziękują za wsparcie finansowe Pani Małgorzacie Szpendowskiej- Wylegalskiej gminnemu koordynatorowi ds. uzależnień, dyrekcji i opiekunom grup przedszkolnych za aktywny udział dzieci w zabawie oraz Alicji i Misiowi za pluszowy, ciepły dzień.