Wiersze Juliana Tuwima dla dzieci znamy wszyscy. Wychowało się na nich już wiele pokoleń i kolejne pokolenia po nie nadal sięgają. Świadectwem tego zjawiska stał się piątkowy wieczór, 27 listopada 2009 r. Wtedy to, do skockiej biblioteki publicznej, do sali Na Piętrze przybyli najmłodsi mieszkańcy naszej gminy wraz z rodzicami, babciami, ze swoimi opiekunami.

Jedni recytowali, inni w skupieniu słuchali. Zabrzmiały „głosem dziecka” najpiękniejsze wiersze dla dzieci Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy takie wiersze jak: „Zosia Samosia” w kilku wykonaniach, „Bambo”, „Okulary”, „Dyzio marzyciel”, „Idzie Grześ”, „Lokomotywa” i inne. Ogółem wystąpiło 28 dzieci w wieku przedszkolnym. Było miło, ciepło, sympatycznie. Wytworzył się niezwykły nastrój, który sprawił, że z ust dzieci oprócz wierszy padały też słowa sympatii, miłości pod adresem przybyłych z nimi opiekunów.
Nie zabrakło również niespodzianek w postaci zespołu muzycznego, który umilał wszystkim czas oraz tortu z piękną kolejką z „Lokomotywy” Tuwima. Pojawił się też słoń, oczywiście nazywał się Trąbalski.

To pierwsza odsłona przygód naszych dzieci z wierszami Juliana Tuwima. Wkrótce, 4 grudnia 2009 r., nastąpi ciąg dalszy. Recytować będą nieco starsze dzieci.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, opiekunom, którzy pomogli dzieciom przygotować się do występów, którzy zapoznali je z twórczością Tuwima.