15 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Skokach odbył się czternasty już Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach, tj. dyrekcję, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów i ich rodziców.

Organizatorzy zadbali, aby każdy gość jarmarku znalazł dla siebie coś dobrego. Na stoiskach z różnościami można było nabyć za niewielką cenę różnorodne, własnoręcznie wykonane przez uczniów świąteczne ozdoby, okazałe stroiki, czy kolorowe kartki. Na stoisku piernikowym można było dostać pachnące pierniki, wypiekane przez uczniów, nauczycieli i rodziców w tradycyjną już szkolną „noc piernikową”. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria, w której każdy los wygrywał. Dzięki hojności licznych sponsorów, wśród losów były m.in. lekcje jazdy konnej, wizyty w gabinetach piękności, choinki, tort, wełniane szaliki i skarpetki, zabawki i liczne ozdoby. Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dla nich zostały przygotowano stoiska, przy których mogły przygotować wspaniałe świąteczne rysunki, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, a nawet z nim porozmawiać.

Aby umilić czas licznie przybyłym gościom uczniowie pod profesjonalnym okiem nauczycieli przygotowali dwa przedstawienia: „Opowieść wigilijna” w reżyserii Magdaleny Jeske, Agaty Orzechowskiej i Barbary Surdyk oraz „Jasełka” w reżyserii Lidii  Miczyńskiej, Doroty Mrozińskiej i Wiolety Grzegorzewskiej. Na scenie oprócz naszych uczniów zaprezentowali się także lokalni artyści. Można było podziwiać m.in. młode gimnastyczki ze Studia Gimnastyki Artystycznej „Feniks”, które prowadzi Jarosława Biłorusowa-Fertsch, a także uśmiechnięte, roztańczone i rozśpiewane dziewczęta z Grupy Artystycznej „Skoczki” pod kierunkiem Małgorzaty Wiśniewskiej oraz Katarzyny i Jacka Duksztów. Mogliśmy usłyszeć przepiękny głos solisty Macieja Kujawy, profesjonalne śpiewy skocko-wągrowieckiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Andrzeja Kaliskiego, jak również niezawodny i emanujący pozytywną energią Emerycki Zespół Śpiewaczy „Harfa” Antoniego Wiśniewskiego oraz Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach pod batutą kapelmistrza Artura Pokorzyńskiego.

Oprócz wielu wrażeń artystyczno-duchowych organizatorzy zapewnili także moc doznań kulinarnych. W kawiarence można było skosztować przepysznych domowych ciast przygotowanych przez uczniów i rodziców, ciepłych napojów oraz grillowanych kiełbasek ufundowanych i przygotowanych przez Radę Rodziców. Wszystkie te przysmaki serwowali uśmiechnięci mikołajkowi pomocnicy w czerwonych koszulkach, którymi „dowodziła” przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Andrzejewska. Hala wypełniona gośćmi chcącymi poczuć osobliwy zapach świąt, wszechobecne uśmiechy i ciepłe, życzliwe słowa świadczą o tym, że CZTERNASTY JARMARK BOŻONARODZENIOWY można zaliczyć do udanych. Należy również podkreślić, że dochód z jarmarku został w całości przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla uczniów, ich rodzin oraz starszych samotnych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku zebrano sumę 10.172,81 złotych! Dodatkowo wolontariusze na pomoc Dla Patryka zebrali kwotę 1134,36 zł.  oraz 2,20 euro.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasz Jarmark, ofiarodawcom i osobom kupującym – serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wyrazy szczególnej wdzięczności składamy sponsorom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki – panu Tadeuszowi Kłosowi, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza, nauczycielom, rodzicom, uczniom i absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej, księdzu Karolowi Kaczorowi, Towarzystwu Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA, dyrekcji i pracownikom Biblioteki Publicznej w Skokach, panu Krzysztofowi Lewiczowi  z leśniczówki Łopuchówko, panom Romanowi i Leszkowi Stoińskim z firmy „Krecik”, pani Agnieszce Fertsch z Akademii Rozwoju w Skokach, pani Jarosławie Biłorusowej-Fertsch ze Studia Gimnastyki Artystycznej FENIKS, Dyrekcji AQUAPARK  w Wągrowcu,  pani Małgorzacie Opalińskiej, panu Jakubowi Migasiewiczowi z Piekarni-Cukierni „Emka”, państwu Iwonie i Krzysztofowi Migasiewiczom, panu Piotrowi Borowiczowi i redakcji gazety “PodSkoki”, panu Arkadiuszowi Sommerfeldowi, pani Jadwidze Pachowicz, Rodzinie Falcco i Bejger, pani Sylwii Jakubowskiej, pani Izabeli Białej, Państwu Lucynie i Piotrowi Babrakowskim, państwu Agnieszce i Krzysztofowi Stożkom, państwu Jolancie i Andrzejowi Jarzębowskim, pani Agnieszce Wasylewicz, pani Małgorzacie Zdunek, pani Kindze Mróz, pani Marzenie Wyleżale oraz tym ofiarodawcom, którzy chcieli pozostać anonimowi.

W imieniu organizatorów
Wiesława Surdyk-Fertsch

zdjęcia z jarmarku: