Jeśli w coś, co się robi wkłada się serce to musi się udać. A że się udało mówiło wielu, a przede wszystkim odwiedzający XII Galę Rzeczy Ciekawych, czyli FIKSMATYNTA zez naszygo fyrtla, która odbyła się 4 listopada w Skockiej hali.

55 wystawców prezentowało swoje wyroby artystyczne i kulinarne, były jak zwykle warsztaty rękodzielnicze i pokazy artystyczne.

Gminę Skoki reprezentowali:
Czesława Kiełczewska z Łosińca – malarstwo i rękodzieło artystyczne
Monika i Cezary Fliszkiewiczowie – Gospodarstwo Pasieczne z Potrzanowa
Weronika Grab-Bejma z Łosińca – Fogelka
Zhanna Fakiush ze Skoków – rękodzieło artystyczne
Karolina Mielcarek ze Skoków – Wyszywanki
LOWE Jabłkowo
Świetlica Terapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie
Jarosław Kołb – Pasieka Trzy Sady z Kakulina
Jolanta Kukla ze Skoków – rękodzieło artystyczne
Tomasz Obst ze Skoków – Bastion 69

Tegoroczna Gala była bardzo bogata w występy artystyczne.
Kolejno wystąpili: Zespół Artystyczny Skoczki pod kierownictwem pań Katarzyny Kędziory-Dukszty i Małgorzaty Wiśniewskiej. Hawajski taniec Hula oraz jego historię odtańczyli i opowiedzieli studenci Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie wystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłkowie pod kierownictwem Joanny Tomczak. Były także pokazy akrobatyki artystycznej w wykonaniu Zespołu Feniks działającym przy Akademii Rozwoju w Skokach pod kierownictwem Jarosławy Biłorusowej-Fertsch. Gwiazdą wieczoru był zespół Cover Band Czysta Energia.

W tym roku tylko odwiedzający wybierali swoich 6 najlepszych stoisk w konkursie na najlepszego Wystawcę. A o to zwycięzcy:

I miejsce – Wągrowiecki Uniwersytetu Trzeciego Wieku
II miejsce – Świetlica Terapeutyczna przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach
III miejsce – LOWE Jabłkowo
IV miejsce – Sekcja Szydełkowa przy Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu
V miejsce – OPORZYNKA Chleb Tradycyjny Monika Rusiewicz z Oporzyna w gminie Wągrowiec
VI miejsce – SŁODKIE ŁAŁ Magdalena Sgraja z Krosna koło Wągrowca

Nagrody i podziękowania wręczył burmistrz Tadeusz Kłos.