W koncercie „Dzieci – Dzieciom” 19 października 2013r Grupa Artystyczna Skoczki działająca przy skockiej Bibliotece włączyła się w X Jubileuszową Kampanię HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE . Skoccy artyści po raz kolejny już zaprezentowali klasę godną zawodowców. Wspaniale dobrane utwory ubarwione przemyślaną choreografią zabrzmiały bardzo wdzięcznie, barwnie i radośnie.

Dzieci zaprezentowały się w specjalnie opracowanym na ten dzień scenariuszu. Każdy utwór od „Pięknie żyć” poprzez piosenki z e skoczkowego repertuaru i dalej „ List do matki” współgrały z poprzedzającymi je zapowiedziami konferansjera GAS Jacka Dukszty. Na koniec w piosence „ Wielka Rzecz” napisanej na zlecenie Biblioteki z okazji 21 Finału WOŚP Skoczki skłoniły zebraną w sali kina w Wągrowcu publiczność do refleksji nad istotą niesienia pomocy. Pomagać możemy zawsze, każdy jak może i potrafi. Wystarczy, że tego chcemy. Mamy nadzieję, że pomogliśmy śpiewem i tańcem oraz dobrym, ciepłym słowem ukoić ból dzieci, dla których zagraliśmy. Dziękujemy organizatorom Kampanii za zaproszenie do włączenia się w dzieło niesienia pomocy. Jak zwykle byliśmy wszyscy: dzieci, panie Małgorzata i Katarzyna, i pan Jacek.