Majowe spotkanie, które dziś robimy,
Pokaże seniorom jak z pasją tworzymy.
Dojrzałe talenty nam się objawiają
I swą twórczość różną pięknie przedstawiają.
Są wśród nas te głosy , co pięknie śpiewają
I Ci co na różnych instrumentach grają.
Są piewcy historii i deklamatorzy,
Wreszcie grupa kobiet która ręcznie tworzy:
Robią na szydełku, pracują drutami,
Tworzą piękne hafty oraz orgiami.
Myślę, że nie tylko na scenie z twórcami
Lecz na sali siedzą seniorzy z pasjami.
I na pewno tworzą różne dzieła cudne
Lecz się nie przyznają bo to dla nich trudne
Więc pokażmy wszyscy to co potrafimy
Może wśród młodzieży pasję obudzimy.

Małgorzata Florysiak

Wiersz napisany specjalnie na poniedziałkowe święto w pełni oddał jego charakter. 7 maja w sali Biblioteki w Skokach głównymi bohaterami dopołudnia byli lokalni artyści, nasi seniorzy. Utalentowani, skromni, dojrzali, wrażliwi.

Nie sposób opisać przeżyć, które towarzyszyły słuchaczom podczas prezentacji artystycznych. Podziwialiśmy, przeżywaliśmy i pozostajemy pod wrażeniem twórczości, o której dotąd niewielu wiedziało. Na skockiej scenie w ramach Tygodnia Biblioteki pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych” dojrzałe talenty zaprezentowali: Aniela Zawidzka – rękodzieło artystyczne, Ryszard Mazurek – twórczość literacka, Małgorzata Florysiak – rękodzieło artystyczne, Halina Wojciechowska – rękodzieło artystyczne, Irena Kasica – twórczość poetycka, Aurelia Ludzkowska – rękodzieło artystyczne, Janina Szymańska – recytacja wiersza, Antoni Wiśniewski – śpiew, kronikarstwo, Stanisław Grzegorzewski – fotografia, akademia rysunku. Wśród widowni gościliśmy kilka pokoleń odbiorców. Młodzi gimnazjaliści z niedowierzaniem obserwowali występy seniorów. Wydawać by im się mogło, że jak druga połowa życia to już niewiele można, że człowiek już niechętny do czegokolwiek, że niczym nikogo nie zachwyci. Okazało się, że to właśnie w jesieni życia(w zasadzie to jeszcze lato w pełni) ma się do zaoferowania sobie i innym więcej niż kiedykolwiek.

Warto szlifować talenty, dzielić się nimi z ludźmi. Dzięki temu zachęcamy innych do rozwijania pasji. Biblioteczną przestrzeń dla kreatywnych wypełnili 7 maja utalentowani seniorzy. Przestrzeń ta pozostaje otwarta dla nowych, zaskakujących pomysłów.

W roli konferansjera wystąpił Jacek Dukszta, który zdobył uznanie gości za rzetelne, profesjonalne prowadzenie spotkania. Oprawa muzyczna w wykonaniu Andrzeja Kaliskiego była jak zawsze wisienką na artystycznym torcie.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/yej99W9PgDU?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]