Międzynarodowy projekt AIESEC ponownie w naszym gimnazjum!

21 czerwca br. zakończy się w Poznaniu  tegoroczna edycja World talks, projektu międzynarodowej organizacji AIESEC, który umożliwia poznanie egzotycznych kultur, poszerzania horyzontów młodych ludzi, krzewienia tolerancji i otwartości na odmienność oraz doskonalenia języka obcego. Nasze gimnazjum uczestniczyło w nim przez cały majowy tydzień, po raz drugi!

Tym razem warsztaty poprowadziły Raneem Ramadan z Egiptu oraz Monica Mi z Chin. Społeczność naszej szkoły odbywała po angielsku  wirtualne podróże do ich ojczyzn, jak i Kanady, w której obecnie studiuje Monica. Warsztaty, dotyczące przywództwa wśród własnych grup, cieszyły się szczególnym powodzeniem i dostarczały obu stronom ogromu radości i satysfakcji. Uczniowie w zamian, by zainteresować  historią Polski, zabrali naszych gości do Gniezna i Dziekanowic.

Nasza młodzież, tradycyjnie już oczarowała zagranicznych przybyszów swym entuzjazmem,  wiedzą, kulturą osobistą i znajomością angielskiego.

Szczególnie dziękujemy Julii Frąckowiak, Martynie Frąckowiak i Krzysztofowi Neldner oraz ich Rodzicom, którzy gościli Raneem i Monicę w swych domach. Podziękowania także dla dyrektora Sierzchuły, który, jak zawsze zresztą, objął życzliwym patronatem całe wydarzenie oraz wszystkim paniom anglistkom za zaangażowanie i opiekę.

Renata Rudna

English Days

Tradycyjnie już w ramach projektu English Days zostały, przez działający od 12 lat w naszym gimnazjum English Club, przeprowadzone konkursy z języka angielskiego dla gimnazjalistów. Trzecioklasiści od kilku lat stają w szranki w trzech kategoriach. Oto tegoroczni zwycięzcy: Test leksykalny: 1. Julia Dereżyńska, 2. Maria Siuchnińska, 3. Viktor Poschen. Wiedza krajoznawcza: 1. Jacek Śrama, 2. Julia Dereżyńska, 3. Mateusz Pawlicki. Test gramatyczny: 1. Julia Dereżyńska, 2. Viktor Poschen, 3. Jacek Śrama.

Po raz pierwszy odbył się także konkurs dla pozostałych uczniów. Zwycięzcami wśród uczniów klas drugich zostali: 1. Adam Balicki, 2. Mateusz Dereżyński, 3. Julia Frąckowiak i Julia Kwapińska.

Wyłonieni finaliści spośród pierwszoklasistów to: 1. Aleksandra Szymańska, 2. Bartosz Sierzchuła, 3 Anita Sydow

Projekt 2016 – Rokiem Szekspirowskim

Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do ogólnoświatowego uczczenia roku brytyjskiego wieszcza Williama Szekspira (wyznaczonego w rocznicę 400-lecia śmierci dramaturga) oraz świętowania 90-tych urodzin HM Królowej Elżbiety II, najdłużej w historii panującej monarchini Zjednoczonego Królestwa.

Oprócz licznych okolicznościowych lekcji, pokazów i warsztatów, zaplanowanych i odbywających się w tym roku w naszym gimnazjum,  zorganizowaliśmy także konkursy związane z bohaterami roku. Pierwszy z nich to malarskie potyczki.

Nasza utalentowana i ambitna młodzież tradycyjnie już nie zawiodła. Jury konkursowe miało nie lada kłopot, by wyłonić zwycięzców.

Autorzy najpiękniejszych portretów Elżbiety II i Szekspira to: Weronika Konowalska – I miejsce. Joanna Olek – II miejsce. Patryk Piechowiak i Paulina Gatkowska – III miejsce

Poza tym wyróżniono prace Weroniki Blados, Kaspra Grzegorzewskiego, Natalii Lichoty, Natalii Malczewskiej i Mateusza Zielińskiego.

Dziękujemy pani Małgorzacie Zaganiaczyk za merytoryczną i  życzliwą pomoc.

Szekspir i Elżbieta II – bohaterami konkursu wiedzowego

W murach naszego gimnazjum, 23 maja br., w ramach projektu 2016 – Rokiem Szekspirowskim, odbyły się kolejne konkursy. Jak się okazało dzieła Williama Szekspira, a także działalność Elżbiety II, jak i genealogia rodu Windsorów i ich przodków, nie mają dla naszych otwartych i żądnych wiedzy umysłów gimnazjalistów żadnych tajemnic.

elżbietaOto zwycięzcy w konkursie „Życie i twórczość Williama Szekspira”: I miejsce:Magdalena Kaczmarek, II miejsce: Kacper Kujawa, III miejsce: Joanna Olek i Aleksandra Konieczka

Natomiast najlepsi w konkursie „Elżbieta II i rodzina królewska” to: I miejsce: Julia Kwapińska, II miejsce: Weronika Rojtek, III miejsce: Marta Grzywaczewska i Zuzanna Wojna

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom!