100 km
100 km

Niełatwe zadanie mieli uczestnicy rajdu rowerowego pod nawą II Skocka 100, czyli rowerem po szosie. Pogoda była rześka, zmienna i wietrzna, deszcz nie padał na trasie, ale grad i śnieg miejscami owszem.

50 km
50 km

 

 

 

 

Na trasę wyjechały 4 grupy (około 100 osób). 3 na odcinek ok. 100 km w zależności od założonego średniego tempa przejazdu oraz jedna na ok 50 km. Trasa i warunki pogodowe zweryfikowały kolarzy dość mocno, grupy się porozrywały i czasem przetasowały, ale wszyscy poza jedną kontuzją kolana (z tego co wiadomo organizatorom) dotarli do mety. (Trasy obok na mapie).

Startem i metą II Skockiej 100 w dniu 24 kwietnia było Antoniewo, a konkretnie boisko i strzelnica przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Na mecie na niewątpliwie strudzonych rowerzystów czekały kiełbaski i placek oraz ognisko przy którym można było ogrzać zgrabiałe od wiatru i zmęczone ciało. Tradycyjnie już wśród zgłoszonych w terminie uczestników rozlosowano nagrody w postaci sportowo-rekreacyjnych gadżetów Gminy Skoki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom którzy zgłosili się na starcie i dotarli do mety, wiatr tego dnia był dużym przeciwnikiem, a jego kierunek wybitnie nie sprzyjał. Ale warto wychodzić naprzeciw wyzwaniom, zmagać się z własnymi słabościami bo zmęczenie na mecie przekłada się wprost proporcjonalnie do zadowolenia z samego siebie, a endorfiny rozsadzają mózg wołając o jeszcze! Szczególne słowa podziwu należą się tym, dla których 100 km było pierwszym w życiu wyzwaniem. Brawo 🙂

Oprócz głównego organizatora tej imprezy, jakim był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki do organizacji przyczynili się: Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w Antoniewie oraz PTTK Wągrowiec. Wszystkim serdecznie dziękujemy z pomoc.

A oto kolejne propozycje rajdowe w Gminie Skoki, już dziś zapraszamy:

dzien dziecka 2016Bibliotekarz

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotorelacja z rajdu:

Więcej zdjęć >>>