Warsztaty wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy Rodziców do przedszkola na zajęcia otwarte w formie warsztatów wielkanocnych, na których przygotowywaliśmy ozdoby świąteczne. Nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem ale był też i czas na miłe pogawędki. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech.


 

 Szukamy zajączka

Jak co roku do naszego przedszkolnego ogródka zawitał Zajączek, który ukrył pod krzaczkami niespodzianki dla przedszkolaków. W promykach wiosennego słońca, każdy przedszkolak  wśród krzewów i huśtawek szukał swojego słodkiego upominku. Po odnalezieniu słodkich prezentów radość była ogromna. Niestety w tym roku również dzieci nie zobaczyły, kiedy Zajączek chował prezenty – znów szybciutko uciekł do kolejnego przedszkola.


 

Wędrówki po krajach unii europejskiej

Początek kwietnia upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem: WĘDRÓWKI PO KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ

Wędrówka rozpoczęła się w Polsce – grupa Maleństwa I, potem powędrowaliśmy do Francji – grupa Maleństwa II, dalej do Holandii – grupa Króliczki I, Grecji – grupa Króliczki II. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej do Niemiec – Tygryski, Włoch Mądre Sowy I. Wędrówkę zakończyliśmy w pięknej, gorącej Hiszpanii, którą zaprezentowała nam grupa Mądre Sowy II.

W trakcie projektu dzieci poznawały wybrane stosownie do ich możliwości wiadomości o danym kraju tj. nazwę stolicy, flagę, wybrane zabytki, charakterystyczną faunę i florę, podstawowe zwroty oraz ciekawostki z których słynie omawiane państwo. Ponadto przedszkolaki przygotowywały sałatki, uczyły się wybranych tańców, brały udział w greckiej olimpiadzie.

Głównym celem całego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej. Przygotowane wiersze, piosenki, zgadywanki ,tańce narodowe wyzwalały w dzieciach radość i zachęcały do aktywnego udziału.


 

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka składają serdeczne podziękowanie Rodzicom, i Partnerom przedszkola za zaangażowanie w czynności ewaluacyjne oraz za wszystkie podejmowane działania na rzecz rozwoju placówki.

Sukcesy Przedszkola są wynikiem zespołowej współpracy wszystkich jej organów i niech będą motywacją dla nas wszystkich do dalszej pracy w pielęgnowaniu zadań priorytetowych koncepcji pracy placówki.