14 kwietnia uczniowie  Szkoły  Podstawowej im. Adama Mickiewicza włączyli się w ogólnopolskie obchody jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski. Przedstawili widowisko teatralne obrazujące genezę wejścia Polski w krąg kultury chrześcijańskiej.

Uroczystość uświetnili swą obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Skoki pan Tadeusz Kłos, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Zbigniew Kujawa, Proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Mikołaja w Skokach  ks. Karol Kaczor, Sekretarz Miasta i Gminy pani Blanka Gaździak, Kierownik Referatu Oświaty pani Beata NowakSzmyra.

Wspaniałe kostiumy, bogata scenografia zmieniająca się podczas prezentowania kolejnych scen, ale przede wszystkim niesamowita gra aktorska, wprowadziła zebranych w atmosferę przyjęcia chrztu przez Mieszka I i jego poddanych. Tło dla występów stanowiła muzyka słowiańska oraz najwcześniejsze kompozycje religijne polskich twórców.

Publiczność gromkimi brawami nagrodziła uczniów i przygotowujące widowisko nauczycielki: Izabelę Białą, Barbarę Surdyk, Danutę Kubicką i Wioletę Grzegorzewską, z kolei Burmistrz Skoków podziękował za występ i zaangażowanie w obchody rocznicowe. Młodzi artyści wystąpili podczas apelu w szkole, a po południu dla rodziców i mieszkańców Skoków. Na widowni po raz kolejny zasiedli reprezentanci władz samorządowych oraz przedstawiciele  lokalnych mediów.

Wioleta Grzegorzewska