06.04.2016 w Przedszkolu Publicznym „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie oddział Łosiniec  grupa teatralna „Łosinieckie Psotki” wystawiła inscenizację znanej bajki Czerwony Kapturek, na którą zaprosiła wszystkie oddziały przedszkolne z Jabłkowa i Rejowca oraz panią dyrektor Agnieszkę Skraburską. Rodzice wcielili się w postacie z bajki, nie zabrakło tytułowego Kapturka, jej Mamy, Babci oraz sympatycznej Wiewiórki i Gila. Z największym zainteresowaniem dzieci śledziły jednak poczynania Wilka i Gajowego.

Celem grupy teatralnej „Łosinieckie Psotki” jest zainteresowanie najmłodszych sztuką „na żywo” oraz integrowanie rodziców. Rodzice chętnie uczą się swoich ról, angażują się w wykonanie strojów, atmosfera prób daje wiele radości i służy zawiązywaniu się przyjaźni. Inicjatorką projektu i opiekunem grupy jest Justyna Korczak – Sękowska.

W inauguracyjnych przedstawieniu wzięli udział rodzice dzieci przedszkolnych: Czerwony Kapturek – p. Katarzyna Patelska, Wilk –  p. Jan Patelski, Babcia – p. Katarzyna Siódmiak, Mama – p. Beata Rakocy, Gajowy – p. Anna Biedna, Gil – p. Danuta Dobrochowska, Wiewiórka – p. Monika Foińska, Narrator  – p. Weronika Bejma, Oprawa muzyczna – p. Justyna Korczak- Sękowska i Dekoracja – p. Paulina Nowak

W tym miejscu jeszcze raz dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się w wystawienie sztuki która wywołała ogromne pozytywne wrażenie oglądających.

Justyna Korczak- Sękowska