Wiosenne poszukiwanie talentów

Mam talent 2016Gdy z pól i ogrodów odchodzi sroga zima, w szkole wiosna SHOW TALENTÓW  ROZPOCZYNA!

W naszej szkole od kilku lat zwyczaj powitania wiosny łączony jest z finałem szkolnej edycji „Mam talent”, której celem jest wyłonienie ciekawej osobowości wśród osób posiadających różnorodne talenty i umiejętności. W tym roku uczniowie zaprezentowali się w tańcu i piosence. Poziom występów był bardzo wysoki, a publiczność miała nie lada kłopot, by wyłonić faworyta. Po głosowaniu okazało się, że najwięcej głosów zdobyły tańczące czirliderki z klasy drugiej (opiekun p. Julita Dziekan), prezentujące zumbę i taniec sportowy. Tuż za nimi uplasował się duet Oliwia Awuku i Paulina Kubicka, który zaprezentował profesjonalny układ taneczny z elementami baletu, oparty nie tylko na ruchu, ale także na uczuciach i emocjach tancerek. Trzecie miejsce zajęła Anita Brzezińska wprowadzając wszystkich w nastrojowe dźwięki piosenki „Say something”. Wspaniale zaprezentowali się również pozostali uczestnicy: zespół tańca towarzyskiego z kl.III (opiekun p. Jowita Maćkowiak), zespół wokalny (Paulina Kawczyńska, Karolina Nowak,  Nicole Przybylska, Oliwia Wójcik), Aleksandra Wojna, duet WW (Wiktoria Markwitz i Wiktoria Gądysiak).

Szkolny projekt przyczynił się do integracji uczniów, zaprezentowania dziecięcych talentów i wyśmienitej zabawy. Wiosnę powitano muzycznie, radośnie i artystycznie.

Renata Stróżewska


 

Spektakl kabaretowy ,,Mniam mniam’’

17 marca  uczniowie klas I i III  obejrzeli spektakl kabaretowy przygotowany przez  Grupę ,,T’’ z Torunia o charakterze  profilaktycznym, którego celem było  uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania, a także sięgania po używki. Racjonalna dieta oraz prawidłowo wykształcone przyzwyczajenia dietetyczne zapewniają właściwy rozwój fizyczny i intelektualny dziecka. Sposób żywienia ma wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia oraz lepsze wyniki w nauce. Dlatego tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków już od najmłodszych lat. Uczniowie mogli się przekonać, że zdrowy nie znaczy nudny! Dzięki aktorom zostali przeniesieni do pysznego świata pełnego kolorów i fantastycznych przygód, które można przeżywać w kuchni. Spektakl dostarczył dzieciom dużo dobrego humoru.

Beata Babrakowska


 

Stop dopalaczom!

Spotkanie profilaktyczne kl.I-III21 marca w ramach realizacji programu profilaktycznego uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach antydopalaczowych prowadzonych przez trenera profilaktyki z Centrum Profilaktyki i Reedukacji Atelier  z Krakowa. Celem warsztatów było kształtowanie u uczniów świadomości przyczyn sięgania po środki uzależniające oraz ukazywanie negatywnych skutków stosowania i nadużywania tych środków szczególnie dla młodego rozwijającego się organizmu. Poznali, czym jest uzależnienie i jakie konsekwencje ono wywołuje. Obejrzeli krótki filmik animowany mówiący o tym jak przebiega uzależnienie i do czego prowadzi zainteresowanie używkami. Podczas spotkania uczestnicy doskonalili swoje umiejętności asertywne w sytuacjach zagrożenia, utrwalali nawyk zdrowego sposobu zaspokajania własnych potrzeb jako działania alternatywnego do używania środków psychoaktywnych. Warsztaty były niezwykle ciekawe, cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Beata Babrakowska


 

 Ostatni sprawdzian szóstoklasistów

sprawdzian szóstoklasistów5 kwietnia 2016 odbył się sprawdzian w klasie szóstej, który pisało 72 uczniów naszej szkoły. Obejmował wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym uczniowie niepełnosprawni przystąpili do ‎sprawdzianu w warunkach i formach dostosowanych do ich potrzeb.

Sprawdzianu nie można nie zdać! Każdy uczeń, który do niego przystąpił, otrzyma zaświadczenie o wynikach razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej (24 czerwca 2016).

Wyniki sprawdzianu – obok stopni wystawionych przez nauczycieli – stanowią dodatkową informację na temat osiągnięć ucznia, porównywalną w danym roku szkolnym w skali całego kraju. Dla ucznia i jego rodziców to wskazówka, z którymi spośród przedmiotów egzaminacyjnych uczeń radzi sobie najlepiej. Dla nauczycieli w szkole podstawowej to obiektywna (ale wcale nie najważniejsza!) informacja o uczniach, z którymi pracowali przez kilka lat, którą mogą wykorzystać w swojej pracy w latach kolejnych. Dla nauczycieli w gimnazjum to wstępna informacja o poziomie wiadomości i umiejętności pierwszoklasistów, których będą uczyć.

W następnych latach sprawdzian szóstoklasisty zostanie prawdopodobnie zastąpiony badaniem kompetencji w pierwszej klasie gimnazjum (źródło: http://www.cke.edu.pl/).

Renata Stróżewska


 

Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień PoezjiPierwszy dzień kalendarzowej wiosny to także święto poezji, która uwrażliwia i pozwala zrozumieć to, co zostało napisane „między wierszami”. Światowy Dzień Poezji ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1999 roku jest dniem promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Wspólnie z uczniami klas IVb i Vc postanowiliśmy połączyć święta  i zorganizowaliśmy dzień czytania wiosennej poezji. W kolorowej, pachnącej tulipanami scenerii zachwycaliśmy się strofami poetów, którzy w swojej twórczości opiewają piękno wiosennej natury.

Lidia Eksler


 

„Wiosna z Tuwimem” – konkurs recytatorski

Wiosna z Tuwimem- zdjęcieW marcu ogłoszono konkurs recytatorski przeznaczony dla uczniów klas I, zachęcając tym samym najmłodsze dzieci do poznania twórczości Juliana Tuwima i podjęcia wysiłku związanego z pamięciowym opanowaniem tekstu. Pierwszaki spisały się wzorowo. Bardzo licznie i chętnie przystąpiły do udziału w konkursie. Pierwszy etap odbywał się na poziomie klasowym. Każda klasa wytypowała w drodze wewnętrznych eliminacji troje uczestników do drugiego etapu konkursu, który odbył się 7 kwietnia 2016 roku. Dzieci w przygotowanie się do głównego występu włożyły bardzo dużo wysiłku, pracy i silnej woli. Doborem repertuaru, sposobem recytacji i autoprezentacji udowodniły, że godnie wypełniają rolę ucznia naszej szkoły. Konkurs ten umożliwił dzieciom sprawdzenie własnych możliwości, zdobycie dodatkowej wiedzy i umiejętności, nie wspominając już o wielkiej satysfakcji z pokonania stresu jaki wiąże się z występem.

Laureatami konkursu recytatorskiego „Wiosna z Tuwimem” decyzją jury zostali:
I miejsce – Martyna Siwakowska z klasy I e
II miejsce – Adam Kmiecik z klasy I c
III miejsce – Joanna Korzonek z klasy I a, Laura Michałek z klasy I c.

Nad przebiegiem konkursu czuwała p. Jolanta Sawińska. Pomysłodawcą i organizatorem była niżej podpisana.

Estera Kruszka


 

Wrocław niewiele ma już przed nami tajemnic!

Wrocław .....Polska Wenecja Północy swą niezwykłością, niepowtarzalnym klimatem oraz mnogością zabytków przyciągnęła także turystycznych adeptów ze Szkoły Podstawowej w Skokach. Na podbój stolicy Dolnego Śląska czwartoklasiści wyruszyli 1 kwietnia 2016 r. Czas spędzony we Wrocławiu był niezwykle intensywny, a program wycieczki wypełniony wieloma atrakcjami. Uczniowie zwiedzili nowoczesny stadion piłkarski, docierając do wszystkich jego zakamarków – szatni, pomieszczeń odnowy biologicznej, pokoju trenera, sali konferencyjnej i bankietowej. Dla wielu jednak najciekawszym punktem wyprawy okazało się ZOO z Afrykarium, do którego czwartoklasiści przypłynęli stateczkiem turystycznym. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się rozmaitym gatunkom zwierząt, obserwując ich zachowanie i tryb życia. Natomiast nowoczesny kompleks Afrykarium umożliwił poszerzenie wiadomości na temat fauny i flory Czarnego Lądu. Młodzi turyści zwiedzili również urokliwe zabudowania Starego Miasta: Ratusz, renesansowe kamieniczki, Kościół św. Elżbiety, Plac Solny oraz budynek Uniwersytetu Wrocławskiego. Spacerując słynnym Mostem Tumskim uczniowie z ciekawością odczytywali, umieszczone na kłódkach, imiona zakochanych. Wszystkim uczestnikom wycieczki wiele radości sprawiło także odszukiwanie, ukrytych w zakamarkach ulic, wrocławskich krasnali, które rozsławiają miasto oraz sprawiają, że jest ono miejscem pełnym magii i baśniowego uroku. Z pewnością dla uczniów klas czwartych Wrocław na zawsze już pozostanie najmilszą szkolną reminiscencją.

Iwona Woźniak


 

Inne szkolne wydarzenia

wydarzenia INNENie sposób zamieścić wszystkich wydarzeń szkolnych, które realizujemy w toku dydaktycznym i wychowawczym, uwzględniających potrzeby, uzdolnienia i zainteresowania uczniów. Oprócz wyżej opisanych odbyło się Pasowanie na Czytelnika; cykl spotkań dla trzecioklasistów w ramach projektuSuper Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”, w tym spotkania ze stomatologiem, strażakiem i policjantami; wyjazdy klasowe, m.in. do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, które uatrakcyjniono lekcją muzealną; do teatru w Gnieźnie na sztukę „Szpak Fryderyk”, do Wągrowca na przedstawienie pt. „W krainie Narnii”. Odbyły się także warsztaty plastyczneWielkanoc na ludowo”, w których uczestniczyli rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów z kl. Ia, aby w wielopokoleniowym gronie wykonywać ozdoby i przekazywać tradycje świąteczne swoim dzieciom i wnukom; konkurs cichego czytania ze zrozumieniem dla klas drugich; lekcje promujące czytelnictwo z udziałem rodziców, rodzeństwa i przyjaciół dzieci oraz wiele innych, o których szerzej piszemy na Facebooku.

Renata Stróżewska