Nietypowy Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet przedszkolaki wybrały się na niecodzienną wycieczkę do OSP w Skokach. Dzielni strażacy Piotr Kaczmarek i Paweł Szymaś z wielkim zaangażowaniem przedstawili tajniki pracy strażaka. Przedszkolaki mogły zwiedzić remizę, przymierzyć specjalne stroje strażackie oraz zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego. Na zakończenie wizyty panowie strażacy wręczyli Paniom różyczki z okazji Dnia Kobiet a przedszkolakom pyszne smakołyki. Na pamiątkę wizyty dzieci przygotowały specjalny plakat przedstawiający dzielnego strażaka oraz wyrecytowały krótki wierszyk. Po powrocie do przedszkola chłopcy wręczyli dziewczynkom specjalne własnoręcznie przygotowane kwiaty i złożyli życzenia.


 

Przedszkolaki w Kinie

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina w Wągrowcu. Dla niektórych z nich był to pierwszy pobyt w kinie, ogromne wrażenie zrobił na nich wielki ekran oraz bajki wyświetlane podczas seansu. Po seansie przedszkolaki uczestniczyły w specjalnych warsztatach podczas których miały okazję z bliska zapoznać się, dotknąć a nawet „przymierzyć” egzotyczne zwierzęta.

Agnieszka Fertsch