orto2Członkowie Koła Miłośników Języka Polskiego działającego przy Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Skokach zabrali się 18 lutego br. , niemal w przededniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, by wysłuchać wykładu dr. Jarosława Liberka z UAM w Poznaniu na temat „Jasna prostota języka”. W dyskusji po wykładzie poruszono wiele zagadnień nękających polszczyznę. Następnie omówiono zbliżającą się dwunastą już edycję Konkursu Ortograficznego o
Pióro Burmistrza. Zapraszamy serdecznie do Biblioteki Publicznej w Skokach w sobotę, 21 maja 2016 o godzinie 10.00. Tradycyjnie rywalizować będzie można w dyktandzie indywidualnym w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wraz z dorosłymi. W tym roku wprowadzamy novum: dyktando drużynowe. Zapraszamy 2-5 osobowe zespoły reprezentujące instytucje, zakłady pracy, organizacje i stowarzyszenia. Mile widziane będę spontanicznie zorganizowane w tym celu grupy rodzinne, przyjacielskie, koleżeńskie, sąsiedzkie, itp. O szczegółach informujemy w oddzielnym zaproszeniu na łamach gazety. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy chcieliby inaczej niż zwykle spędzić sobotnie, majowe przedpołudnie.

Iwona Migasiewicz
Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego