Jesteśmy na Facebooku

Serwisy społecznościowe są doskonałym miejscem, gdzie można współtworzyć i współdzielić się wiedzą. Wszystkich zainteresowanych szerszą działalnością naszych uczniów i nauczycieli zapraszamy na nasz profil www.facebook.com/Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Skokach i na stronę Internetową szp-skoki.pl


 

 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka OjczystegoPrzypadający 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego stał się inspiracją do kolejnego spotkania czytelniczego w ramach programu „Czytanie łączy pokolenia”. Każde z pięciu przygotowanych w tym dniu spotkań zainicjowane zostało wierszem Małgorzaty Strzałkowskiej „Mowa polska” w wykonaniu wychowawczyń poszczególnych klas II. Uczniowie zapoznani zostali z różnorodnymi słownikami i leksykonami niezbędnymi do nauki języka ojczystego, pięknego wysławiania się oraz poprawnego wyrażania się w formach pisemnych. Następnie każdy drugoklasista mógł spróbować swoich sił w bezbłędnym przeczytaniu zabawnych, ale bardzo trudnych wierszyków, które nazwać można „łamaczami języka”.

Po krótkich zmaganiach uczniów głos zabrali seniorzy, którzy zaproszeni zostali do wspólnego czytania. W klasie IIa lekturę „Tadek Niejadek” przeczytał dziadek Oliwii, pan Kazimierz Bema, a w klasie IIe dziadek Błażeja, pan Włodzimierz Kubicki. W klasie IIb pani Daniela Traczyk, babcia Bartka przeczytała fragmenty książki „Nasza babcia”, natomiast pani Bogusława Majcherczyk, babcia Mikołaja z klasy IId odczytała dwa rozdziały wspaniałej lektury „Babcia na jabłoni”.

Lidia Eksler


 

Przywołujemy wiosnę

Przywołujemy wiosnęKlasa VI b przygotowała „Kiermasz wiosennych pomysłów”. Na wystawie zgromadzono papierowe ozdoby, maskotki, kolorowe wydmuszki, palmy i bibułkowe kwiaty. Wśród eksponatów znalazły się również ażurowe świece i kwiaty wykonane techniką origami. Obok wełnianych baranków i tekturowych kurczaków ustawiono uprawy doniczkowe owsa, gorczycy, pietruszki i cebuli. Lada dzień zanurzone w wodzie pędy tarniny, wiśni i czereśni rozweselą świat kwiatami, a pędy brzozy – liśćmi. W taki oto sposób uczniowie zachęcali rówieśników do wiosennej twórczości.

Magdalena Fertsch


 

Turniej mitologiczny

Turniej mitologiczny25 lutego po raz kolejny z inicjatywy Barbary Surdyk rozegrany został turniej mitologiczny dla klas piątych. Piątoklasiści zmagali się w wielu konkurencjach, wykazując się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas lekcji języka polskiego i historii. Różnorodne dyscypliny, konkursy i zadania wymagały od uczestników dużego zaangażowania, samodzielnej i zespołowej pracy oraz inwencji artystycznej. Zwycięzcami w bardzo emocjonującym pojedynku, pod nadzorem jury i wszechwładnego Zeusa, zostali uczniowie klasy Vd, którzy zdobyli przeważającą liczbę punktów za oryginalny wywiad z władcą Olimpu. Oprócz wiedzy wykazali się także talentem aktorskim i umiejętnościami choreograficznymi.

Wioleta Grzegorzewska


 

Szkolny Turniej Warcabowy

23 lutego odbył się Szkolny Turniej Warcabowy, który już na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych wydarzeń sportowych.

Zawodnicy rozegrali pięć emocjonujących rund. Walczyli dzielnie, ucząc się współzawodnictwa i „zdrowej” rywalizacji.

Szkolnym warcabistą roku 2016 został Szymon Cibail, druga była Nicola Cicha, natomiast trzecie miejsce zdobyli Mateusz Kamiński i Artur Cibail. Zawodnicy otrzymali dyplomy oraz wspaniałe puchary.

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Starsi uczniowie wspierali i dodawali otuchy młodszym, którzy nie zawsze radzili sobie z emocjami. Turniej warcabowy był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i rozrywką.

Wioletta Molińska


 

Warsztaty entomologiczne

18 lutego uczniowie klasy I e brali udział w warsztatach entomologicznych, które prowadzili studenci z Koła Naukowego Biologów UAM w Poznaniu i z Sekcji Entomologicznej Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzieci z zaciekawieniem zgłębiały tajniki wiedzy przyrodniczej. Oglądały żywe bezkręgowce: krocionogi, patyczaki, chrabąszcze i ślimaki afrykańskie. Podziwiały także piękne okazy motyli.

Zajęcia z udziałem studentów przyrody były kolejną okazją do kształtowania pozytywnej postawy wobec świata przyrody.

Małgorzata Winkel


 

„Złotowłosa i trzy misie”

Złotowłosa i trzy misie26 lutego uczniowie klas 1 – 3 obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. „Goldilocks and the Three Bears’’. Reprezentanci klas piątych: M. Dukszta, A. Fliszkiewicz, O. Fredrych, D. Futro, M. Gąsecka, W. Tyll oraz O. Zięta mieli przed sobą trudne zadanie, ponieważ nie tylko wcielili się w rolę bajkowych bohaterów, ale również ciężko pracowali nad właściwą wymową i zapamiętaniem tekstu w języku obcym. Wszystkim aktorom gratulujemy występu. Po przedstawieniu odbył się krótki quiz, podczas którego zadaniem widzów było nazywanie po angielsku przedmiotów prezentowanych na obrazkach. Za dobrą odpowiedź każdy uczeń otrzymał słodki upominek.

Uczniów przygotowała Agata Orzechowska i niżej podpisana

Justyna Grzegorzewska