Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach 9 marca br. od wczesnych godzin porannych została zadysponowana do zdarzeń związanych z nagłymi opadami śniegu. Do pierwszego zdarzenia doszło po godz. 5.00 przy zjeździe z DW 196 (obwodnica) w kierunku centrum Skoków, autobus pracowniczy wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało, a działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przekazaniu terenu działań przybyłej Policji. Drugie zdarzenie miało miejsce również na DW 196, tym razem w kierunku Wągrowca, do zdarzenia ratownicy udali się zastępem GBA. W momencie dojazdu zastano auto, które w wyniku poślizgu wypadło z drogi. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenie oraz odłączyli zasilanie w pojeździe. W momencie prowadzenia działań przy obu zdarzeniach ruchem kierowała Policja.

Siły i środki obecne na miejscach zdarzeń:

  • Policja- 2 radiowozy
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach- 2 zastępy

foto: K. Wontroba, M. Michalak
tekst: P. Kaczmarek