Chociaż pierwszy mecz rundy wiosennej z zawodnikami „Zjednoczonych” Pobiedziska mają zaplanowany dopiero na 12 marca przed własną publicznością- w Skokach przy ul. Parkowej, grający w IV Lidze piłkarze I drużyny „Wełny” zakończyli przerwę świąteczną.

Obiecujące jest to, że wszyscy czynni zawodnicy w liczbie 18, – 5 stycznia pod okiem trenera Pawła Kutyni rozpoczęli intensywne treningi na hali Gimnazjum, która w sezonie zimowym stanowiła ich główną bazę treningową. Trenując pod dachem we wtorki i piątki, każdego tygodnia, mimo niesprzyjającej pogody, w każdą środę zawodnicy trenowali też na nowym boisku ze sztuczną nawierzchnią, które na początku zimy wzbogaciło bazę sportową Klubu. Obecnie wszystkie treningi- już 4 tygodniowo odbywają się na boiskach.

Jak nas informuje Prezes Klubu Wiesław Szczepaniak zasadniczy trzon drużyny nie ulega zmianie. Jednak Zarząd, tak jak i koledzy piłkarze liczą, że w sezonie dołączą do nich kontuzjowani i wyłączeni z gry w rundzie jesiennej, a już uczestniczący aktywnie w treningach: Tomasz Jarzembowski i Bartosz Wojciechowski. W barwach „Wełny” zagrają też przez kilka lat grający w drużynie „Nielby” Wągrowiec, a dawniej w „Wełnie” Michał Gruszka oraz były zawodnik „Pelikana” Niechanowo – Marcin Siuda. Na powrót do „Wełny” zdecydował się też Piotr Gułajski. Zmiany te winny pomóc „Wełnie” w uzyskiwaniu lepszych wyników na boiskach i w poprawie pozycji w Tabeli IV Ligi.

W styczniu Zarząd Klubu prowadził rozmowy z Zarządami innych Klubów w sprawie ustalenia partnerów i terminarza rozgrywek sparingowych. Rozpoczęły się one meczem z grającymi w Kujawsko- Pomorskiej Klasie Okręgowej i przebywającymi na zgrupowaniu w Wągrowcu zawodnikami „Noteci” Gębice. Spotkanie to dało zwycięstwo naszej drużynie, a jego wynik do 2:0 dla „Wełny”. W kolejnym spotkaniu sparingowym rozegranym na wyjeździe rywalami „Wełny” byli piłkarze grającej w Pilskiej Klasie Okręgowej „Iskry” Wyszyny. Mecz ten pokazał zdecydowanie lepszą grę Skoczan i zakończył się wygraną „Wełny” z wynikiem 9:0. Zwycięstwem drużyny „Wełny” z wynikiem 1:0 zakończył się też sparing z zawodnikami TPS Winogrady.

Naszych zawodników czekają jeszcze mecze kontrolne z drużynami: „Nielby” Wągrowiec, ”Wiktorii” Września, „Tarnowii” Tarnowo Podgórne oraz „Warty” Poznań i „Kotwicy” Kórnik.

Ten cykl sparingów, w dniu 6 marca przerwie mecz rozgrywany w ramach Pucharu Polski z „Leśnikiem” Margonin.