Warsztaty fizyczne na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu

7 grudnia 2015 trzydziestoosobowa grupa gimnazjalistów z koła fizycznego i astronomicznego pod opieką pani Małgorzaty Adrych i Małgorzaty Dudek uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Studenci przygotowali dla nas ciekawe eksperymenty. Utrwaliliśmy i poszerzyliśmy naszą wiedzę, a także poznaliśmy zjawiska i procesy występujące w przyrodzie. Organizatorką warsztatów z ramienia UAM była pani Magdalena Grajek. Studenci w sposób prosty i przystępny pomagali nam zgłębić tajniki nauki, za co serdecznie dziękujemy. Najbardziej podobały się nam doświadczenia z ciekłym azotem. To była prawdziwa magia! Dziękujemy organizatorom za wspaniałą naukę. Planujemy, że tego typu wyjazdy będą organizowane cyklicznie.  

Opiekunki kół: Małgorzata Adrych i Małgorzata Dudek