W naszym cyklu prezentujemy dzisiaj stanowiącą swego rodzaju zagadkę, fotografię ze zbiorów mieszkańca Skoków Stanisława Kinala.

Właściciel fotografii nie zna okoliczności w jakich trafiła ona do jego rodziny. Nie zna też zarówno czasu jej wykonania, jak i osób na niej utrwalonych. Natomiast obecność grupy dziewcząt ubranych w stroje przypominające mundurek harcerski, z nieodłączną chustą oraz beretem z orzełkiem na głowie, w otoczeniu dwóch pań w strojach cywilnych /prawdopodobnie ich opiekunek lub wychowawczyń/ oraz żołnierza w mundurze przypominającym mundur żołnierza Armii Czerwonej, ale z orzełkiem na czapce, pozwala sądzić, że wykonano je w pierwszych latach po wojnie, gdy wszyscy cieszyli się z wyzwolenia.

Prezentując „naszą niewiadomą” prosimy naszych internautów o przejrzenie swych zbiorów fotograficznych. Może ktoś znajdzie wśród nich opisaną identyczną „fotkę”? Jeśli tak prosimy o kontakt z Redakcją. Z ewentualnymi ustaleniami podzielimy się z naszymi czytelnikami.