Dzisiaj już wiadomo wszystko. Jesienny sezon piłkarski IV Ligi dobiegł końca i nasza „Wełna” po 16 rozegranych meczach z 12 punktami oraz 13 bramkami zdobytymi i 36 straconymi znajduje się na 14 miejscu Tabeli IV Ligi. Ale na rezultat ten złożyły się wyniki wcześniej rozegranych spotkań, w tym 5 ostatnich, z których relacje jesteśmy winni naszym czytelnikom i co obecnie czynimy.

– 17 października na wyjeździe zawodnicy naszej reprezentacji stoczyli trudny pojedynek z Wicemistrzem Tabeli IV Ligi „Lubuszaninem” Trzcianka. I na nic tu zdały się wzmożone wysiłki naszych piłkarzy. Gospodarze po prostu byli lepsi i mecz zakończył się ich wygraną, z wynikiem 3:0. Po tym dniu nasza drużyna spadła na 12 miejsce Tabeli.

– 25 października na własnej murawie przeciwnikami skockich piłkarzy byli zawodnicy lidera Tabeli IV Ligi „Warty” Międzychód. I choć tym razem zwycięstwo zawodników „Warty” raczej wydawało się nieuniknione, to nikt nie spodziewał się pogromu naszej drużyny, a tak właśnie można określić wynik tego spotkania. Do bramki bronionej przez naszego bramkarza piłka wpadała

– 31 października na meczu wyjazdowym nasi zawodnicy rywalizowali z drużyną GLKS Dopiewo. I znów nasi przeciwnicy, choć nie tak zdecydowanie, okazali się lepsi. Mecz zakończył się ich wygraną z wynikiem 2:1. Strzelcem honorowej bramki dla Skoczan był Jakub Ślósarczyk. Jednak wynik tego meczu w połączeniu z wynikami pozostałymi spotkaniami tej kolejki zadecydował o spadku naszej reprezentacji na 13 miejsce w Tabeli.

– 08 listopada w Skokach na własnym boisku „Wełna” grała z drużyną „Gromu” Plewiska. Spotkanie to zakończyło się kolejną przegraną ulubieńców skockich kibiców. Przeciwnik okazał się godny swej nazwy i niczym grom pogromił gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 1:7, przy czym honorowego gola dla Skoczan strzelił Arkadiusz Dereżyński.

– 11 listopada na wyjeździe drużyna „Wełny” stoczyła swój ostatni pojedynek rundy jesiennej z zawodnikami „Tarnovii” w Tarnowie Podgórnym. Jego wynik nie odbiegał od wcześniejszych meczy sezonu, co oznacza przegraną naszych zawodników, tym razem stosunkiem bramek 1:2. Strzelcem ostatniej bramki sezonu po stronie „Wełny” był Robert Ludowicz.

Po tym meczu zamykającym rundę jesienną nasza drużyna znajduje się na !4 miejscu Tabeli IV Ligi i wyprzedza jedynie pozostające: na 15 miejscu „Płomień” Przyprostynia i na ostatnim – 16 miejscu : „MAWIT” Lwówek.

Wynik ten zasmuca nie tylko najwierniejszych jej kibiców. Daje też dużo, zarówno do myślenia, jak i do działania trenerowi Pawłowi Kutyni i Zarządowi oraz działaczom klubowym. Bo na pewno, na wynik ten duży wpływ miało osłabienie zespołu spowodowane kontuzjami czołowych jego piłkarzy: Tomasza Jarzembowskiego i Bartosza Wojciechowskiego. Ale czy ich powrót i gra w rundzie wiosennej wystarczą by zapewnić Klubowi już nie powrót do czołówki IV Ligi , jak to miało miejsce w rundzie jesiennej 2014, ale do środkowej części Tabeli, co obserwowaliśmy jeszcze na początku minionego właśnie sezonu.

Póki co, nie tylko, „dla osłody serc niewieścich” jak to mawiali w czasach rozbiorów nasi wielcy pisarze, gdy wspominali „Polskę od morza do morza”, ale dla poprawy samopoczucia wszystkim, którym leży na sercu dobro naszego Klubu, wspomnijmy czas wielkich sukcesów, gdy „Wełna” ówczesny beniaminek IV Ligi szła od zwycięstwa do zwycięstwa i pogrążała dzisiejszych przodowników Tabeli.

A oto wyniki tych spotkań:

9.08. 2014 z „Lechią” Kostrzyn- 3:2; 16.08. ze „Zjednoczonymi” Pobiedziska- 1:1; 23.08. z „1920” Mosina- 5 : 4 i IV miejsce w Tabeli; 29.08.z „Wartą” Międzychód – 2:0; 6.09. ze „Spartą” Szamotuły – 6:2 i III miejsce w Tabeli; 13.09. ze „Spartą” Oborniki – 2:0 i I miejsce w Tabeli; 21.09.z „Płomieniem” Przyprostynia – 2:1 i nadal I miejsce w Tabeli; 27.09. z „Pelikanem” Niechanowo – 0:0 i spadek na II miejsce Tabeli; 4.10. z „Mieszkiem” Gniezno – 6:0 i powrót na I miejsce Tabeli; 12.10. z „Lubuszaninem” Trzcianka i pierwsza przegrana „Wełny”- wynik 1: 5 i II miejsce w Tabeli, 18.10. z „Leśnikiem” Margonin- 3:0 i powrót na I miejsce Tabeli, 26.10. z „Iskrą” Szydłowo – 4:0 i I miejsce w Tabeli; 2.11. z „Huraganem” Pobiedziska – 2:2 i spadek na III miejsce Tabeli; 8.11. z „Gromem” Plewiska – 4:1 i na zakończenie sezonu IV miejsce w Tabeli IV Ligi.