22 października do Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie oddział Łosiniec zawitała pani kosmetyczka, która przybliżyła dzieciom zawód jaki wykonuje. Zaprezentowała przyrządy i akcesoria niezbędne w salonie kosmetycznym, oraz pokazała dzieciom jak można dbać o wygląd zewnętrzny. Dziewczynki chętnie poddały się zabiegom upiększania dłoni. Wybór lakierów małe kobietki przyprawił o przysłowiowy zawrót głowy. Na koniec otrzymały od pani Marleny dyplomy za udział w zajęciach. Ceniony przez dorosłych zawód kosmetyczki spodobał się wszystkim przedszkolakom.

Na kosmetyczce się nie skończyło, 26 października przedszkole odwiedziła pani Agnieszka która jest z zawodu fryzjerką, pokazała dzieciom różne narzędzia, których używa w swojej pracy: suszarkę, grzebienie, maszynkę do obcinania włosów, lokówkę. Zademonstrowała jak ich używać do codziennej pielęgnacji włosów. Przedszkolaki mogły się poczuć jak w prawdziwym salonie fryzjerskim, każde chętne dziecko mogło pofarbować sobie włosy na wybrany przez siebie kolor, oraz zrobić loczki . Chłopcy również robili sobie irokezy i koloryzację. Na koniec przedszkolaki otrzymali certyfikaty za aktywny udział w zajęciach od pani fryzjerki. Dziękujemy pani Agnieszce za czas który nam poświęciła i wiedzę którą przekazała naszym przedszkolakom.

Justyna Korczak-Sękowska