Gimnazjaliści w biegach na orientację

17 czerwca Osiedle Piastowskie w Poznaniu było areną kolejnej edycji Mistrzostw Wielkopolski Szkół Gimnazjalnych w Indywidualnych Biegach na Orientację w klasyfikacji drużynowej. Bardzo dobrze spisały się w tych zawodach reprezentacje Gimnazjum w Skokach pod opieką nauczyciela Wiesława Nowaka.

Dziewczęta w składzie: Martyna Frąckowiak, Anna Surdyk, Weronika Sydow, Aleksandra Szymaś zajęły 14 miejsce. Jeszcze lepiej spisali się ich koledzy, którzy biegi w składzie: Mazurek Sebastian, Stachowiak Mikołaj, Urbaniak Maciej, Wieczorek Krystian, zajmując bardzo dobre 8 miejsce.

Do współzawodnictwa szkół Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” dziewczęta zdobyły 27 punktów a chłopcy 33. Co daje łącznie 60 punktów. Podopieczni Wiesława Nowaka w minionym roku szkolnym zdobyli również 15 punktów za 4 miejsce w mistrzostwach rejonu pilskiego w badmintonie chłopców oraz 22 punkty za 3 miejsce w mistrzostwach rejonu pilskiego w halowej piłce nożnej.

Szkoła w całym roku szkolnym 2014-2015 zdobyła 145,9 punktów zajmując 28 miejsce w województwie wielkopolskim.

Chód sportowy

29 czerwca przy granicy Białoruskiej a mianowicie w Białej Podlaskiej, woj. Lubelskie miały miejsce tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkoatletyce. Po nieudanym starcie w Pucharze Europy w maju w Hiszpańskiej Murci Mateusz Nowak, reprezentujący UKS „SKOCZEK” Skoki zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski w chodzie na dystansie 10000 m w czasie 44:57.32. Jest to już 7 złoty a 9 w ogóle medal rangi Mistrzostw Polski od początku swojej przygody ze sportem wyczynowym.

Przed młodym sportowcem w tym sezonie będzie jeszcze jedna szansa na powiększenie wspomnianego dorobku. Pod koniec sierpnia planowany jest start w Mistrzostwach Polski na 20 km. W ubiegłym roku podczas tych zawodów Mateusz zajął I miejsce.

Z kolei brat Mateusza, Łukasz Nowak przygotowuje się obecnie do startu w drugiej połowie lipca w Mistrzostwach Polski seniorów na 20 km oraz do sierpniowych Mistrzostw Świata w stolicy Chin – Pekinie.