to projekt budowy sieci dostępowej w ramach działania 2.8 “Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013.

Dzięki projektowi ŚWIATŁOWÓD DO DOMU w 18 powiatach w Wielkopolsce wybudowana zostanie sieć światłowodowa „ostatniej mili” czyli sięgająca do domu/mieszkania/firmy.

W ramach projektu przyłącza budowane są za darmo. Wybudowana infrastruktura umożliwi mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego Internetu o szybkiej przepływności danych, telewizji internetowej oraz usług multimedialnych, źródło: http://swiatlowoddodomu.pl

Projekt realizowany jest ze środków Unijnych. Kryterium doboru miejscowość, w których powstanie infrastruktura ostatniej mili opierało się na obszarach wykluczonych cyfrowo. Na terenie Gminy Skoki projekt będzie realizowany w Skokach, Jabłkowie, Kakulinie, Pawłowie Skockim, Potrzanowie, Rakojadach i Rejowcu. Łącznie planowe jest podłączenie 870 gospodarstw domowych.

Witold Bzdęga

ulotka informacyjna:

ulotka

5 KOMENTARZE

1. Właśnie brakuje choćby minimum informacji związanych z powyższym tematem.
    Bo jeśli jest to projekt, z którym związana jest INEA to też jest bardzo na czasie, czyli dla części mieszkańców o rok za późno.

Część mieszkańców może nawet uległa namowom jednego ich przedstawiciela, który wciskał usilnie ich usługi tłumacząc, że jeśli się ktoś teraz nie zdecyduje to za samo podłączenie zapłaci 2000zł.

Potem namawiali usilnie na 3 miesiące za 1zł, które jeśli nie wypowiedziało się umowy w terminie zawartym w cenniku do promocji, jakiego się nie otrzymało podczas podpisywania umowy, przedłużały się na umowę 18 miesięczną z rachunkiem miesięcznym ponad 250zł za każdy miesiąc. Pomimo zapewnień podczas agitacji i podpisywania, o braku konieczności wypowiedzenia umowy oraz zapewnieniu, że nawet po sprzęt przyjadą odebrać. A za zerwanie umowy przed terminem 3800zł kary.

Comments are closed.