W sobotę 13 czerwca odbyło się w Lechlinie otwarcie boiska sportowego połączone z piknikiem rodzinnym. Przez ostatni rok na płytę boiska została nawieziona ziemia, wyzbierano kamienie, wyrównano podłoże, zasiano trawę.

Boisko wyposażono w nowe bramki i siatki. Prace wykonali mieszkańcy sołectwa, przy finansowym wsparciu Gminy Skoki oraz RSP w Lechlinie. Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez młodzież i dzieci dzień, w którym można było rozegrać pierwszy mecz. Ksiądz proboszcz Sławomir Komorski poświęcił płytę boiska i życzył bezpiecznych rozgrywek, a w imieniu Burmistrza wręczone zostały sportowe upominki dla rozgrywających mecz. Bezpieczeństwa oraz sportowych emocji życzył także radny powiatowy Grzegorz Owczarzak.

W czasie kiedy na boisku trwał mecz Bractwo Kurkowe ze Skoków prowadziło turniej strzelecki, a Koło Wędkarskie ze Skoków przygotowało konkurencje łowienia ryb. Dla mieszkańców i gości nie zabrakło wspaniałych wypieków oraz smażonej kiełbaski.

Sołectwo w Lechlinie bardzo dziękuje Burmistrzowi oraz RSP w Lechlinie za wsparcie przy remoncie nawierzchni boiska, sponsorom rodzinnego pikniku- Panu Krzysztofowi Migasiewiczowi oraz Panu Adamowi Korczakowi, a także Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu oraz Kołu PZW w Skokach za uatrakcyjnienie imprezy.

Kinga Świder

Galeria zdjęć:

[Not a valid template]