Nepal liczenieTrzęsienie ziemi w Nepalu dotknęło w sumie 8 milionów osób. Do tej pory bilans ofiar przekroczył już 5 tysięcy. Rannych jest ponad 10 tys. osób. Szpitale borykają się z wielką liczbą rannych, a tysiące ludzi straciły dach nad głową. Nadal przybywa tych, którzy oczekują na pomoc. W grupie oczekujących jest ponad milion dzieci. W pomoc poszkodowanym zaangażowało się wiele organizacji, w tym: UNICEF, Caritas Polska, Polska Akcja Humanitarna oraz Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. W Nepalu byli też polscy ratownicy ze straży pożarnej.

Na wieść o tragedii w Nepalu, gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach ruszyli z dobrowolną akcją, mającą na celu zbiórkę pieniędzy na wsparcie pomocy. Pedagog szkolny po wcześniejszych ustaleniach z dyrekcją, samorządem uczniowskim i opiekunem samorządu poprosił samorząd uczniowski o podjęcie działań zmierzających do konkretnych już przedsięwzięć. W akcję zaangażowali się także nauczyciele gimnazjum. Szczepionki to „dobrodziejstwo ludzkości”, niemal ósmy cud świata. O tym informują nas epidemiolodzy i właśnie swoją cegiełkę na te cele jak i zakup środków opatrunkowych przekazała nasza szkoła Polskiemu Centrum Pomocy Międzynarodowej.

wpłata NepalZebrano 211,97 złotych i przekazano na Fundację: Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

12 1140 1010 0000 5228 6800 1012 Tytuł wpłaty: Pomoc dla Nepalu

Krzysztof Ołdziejewski
pedagog szkolny Gimnazjum