Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

• od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz do wyboru jedną  z  trzech możliwości zapisu na szczepienie:

1. Rejestracja poprzez bezpłatną infolinię po numerem  989.

2. Kontakt bezpośredni z wybranym punktem szczepień.

3. e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl

1. Rejestracja poprzez bezpłatną infolinię po numerem  989

Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

W ten sposób najbliżsi mogą zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Szanowni Państwo

2. Kontakt bezpośredni z wybranym punktem szczepień

Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień. Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Poniżej podajemy kontakt do najbliższych punktów szczepień na terenie powiatu wągrowieckiego oraz gmin sąsiednich

Nazwa punktu szczepieńMiejscowośćAdresNumer telefonu
Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego „Hipokrates” s.c. Marzena Adamska, Jarosław AdamskiWągrowiecul. Bobrownicka 367 3441106
Przychodnia Medycyny Rodzinnej spółka cywilna Zenon Borucki, Edyta NewskaGołańczK.Libelta 467 2683104
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorz BaranŁEKNOPODGÓRNA  267 2616014
Spółka cywilna Maria Czaińska, Marta Czerniawska, Wiesława WalkowiakMurowana GoślinaKręta 5861 8122931
Spółka cywilna Maria Czaińska, Marta Czerniawska, Wiesława WalkowiakMurowana GoślinaDworcowa 1061 8122171
Przychodnia Zespołu Lekarza Rodzinnego Promed Pajączkowska i wspólnicy spółka jawnaKISZKOWOSZKOLNA 2361 4276-027
Zdrowie Rodziny s.c. Jerzy Teska, Zbigniew Januszewski, Maria Nowicka, Tomasz RogackiRogoźnoKościuszki 61-a67 2619800

Jeżeli w wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu – zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

3. e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl

Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Jednocześnie informujemy, że wyznaczone zostały mobilne zespoły dla potrzebujących. Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię989