Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Startujący 30 sierpnia w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gdańsku w chodzie na 20 km Mateusz Nowak z czasem 1:34:12 zameldował się pierwszy na mecie. Tym samym zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” stanął na czołowym miejscu na podium – zdobył Złoty Medal i Tytuł Mistrza Polski Juniorów.    
Oceń ten artykuł
(1 głos)
To pierwszy taki projekt w Polsce, którego głównym celem jest promocja dzikich terenów poprzez pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Naszym Kraju. Projekt ma na celu również zachęcanie ludzi do spędzania czasu w podobnej formie na łonie natury. Całość przewidywanej do pokonania trasy na obszarach 24 puszcz w Polsce to ok. 1600 km. Realizacja projektu rozpoczęła się w maju 2014 roku, do tej pory pokonano Puszczę Białowieską, Notecką, oraz Puszczę Zielonka.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Można by pisać jeszcze więcej synonimów na określenie obozu w Jarosławcu, ale musieli by tego dokonać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ja. Jest bowiem w tym miejscu jakaś magiczna moc, która przyciąga nas w to miejsce. Nie inaczej było i w tym roku Grupa harcerzy 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego wsparta cywilami i tym razem gościła na „Leśnej Polanie” – stanicy hufca ZHP Sławno.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tegoroczny obóz wędrowny koła PTTK „Klimczok” rozpoczął się w miejscowości, o której przepięknie śpiewał zespół Stare Dobre Małżeństwo: „…W Leluchowie - miła Czereśnie dziko krwawią Tam granicy pilnuje Całkiem wesoły anioł W Leluchowie - miła Zaczyna się koniec świata Tam anioł traci głowę Z brzozami się brata …”
wtorek, 09 wrzesień 2014 06:30

„Skoczki” podbiły Radio Merkury!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Owocna współpraca zespołu Mademoiselle Carmel & The Zebras oraz Grupy Artystycznej „Skoczki” została zaprezentowana na antenie Radia Merkury. Ci, którzy w sobotni wieczór, 6 września 2014 roku o godzinie 20:00 ustawili swoje radia na 100,9 FM mogli usłyszeć fantastyczny, pełen pasji koncert.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W ostatnią sobotę sierpnia rolnicy z miasta i gminy Skoki świętowali zakończenie żniw, czyli tradycyjne Dożynki. Tym razem odbyły się we wsi Łosiniec. Po 10.latach przerwy barwny korowód ponownie przeszedł główną ulicą wsi. Dał hasło do rozpoczęcia uroczystości. Poczty sztandarowe, delegacje sołeckie z wieńcami ,Orliki z Klubu Wełna Skoki, starostowie dożynek, kapela i Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej Poligrodzianie , zaproszeni goście, mieszkańcy, miłośnicy święta plonów, maszyny rolnicze i konie w siodle oraz bryczki stworzyli niepowtarzalną oprawę orszaku. Przepięknie udekorowany niemalże każdy odcinek trasy arcydziełami ze słomy nie miał sobie równych ani w powiecie ani w Wielkopolsce. Wszystkie dekoracje własnoręcznie przygotowali Łosinianie.
wtorek, 02 wrzesień 2014 14:34

Był taki wrzesień, jest taki wrzesień

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dat w świadomości Polaka. Kojarzy się przede wszystkim z inauguracją kolejnego roku szkolnego. Nie inaczej było i w tym roku. O godzinie 8:30 rok szkolny rozpoczęło Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, a o 10:00 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza. Do obydwu skockich placówek przybyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, były apele i spotkania w klasach. Jednakże w każdej z tych uroczystości przewijał się „tamten wrzesień”, czyli wspomnienie roku 1939 i wybuchu II wojny światowej.
poniedziałek, 01 wrzesień 2014 00:49

Bezpłatne badanie krwi szansą dla nerek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nerki często chorują bez bólu, a jedynymi symptomami ich pogarszającej się kondycji są uczucie zmęczenia lub oddawanie moczu w nocy. Choroby nerek zawsze są bardzo poważne, a liczba chorych stale wzrasta. Nefrolodzy szacują, że 10 do 12 % Polaków cierpi na przewlekłą chorobę nerek, ale o tym nie wie. To ponad 4 miliony osób. Dlatego też NEFRON Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz  Stacja Dializ NZOZ Avitum w Wągrowcu chcą  zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców na profilaktykę chorób nerek poprzez organizację programu profilaktyki NEFROTEST.
środa, 20 sierpień 2014 11:43

Z kroniki Koła PZW w Skokach!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny powiększył pucharową kolekcje Koła. Zawody Aktywu na Jeziorze Rościńskim. Z przyjacielską wizytą w Bardowick.
środa, 20 sierpień 2014 08:38

Zakończenie Gminnej Ligi Piłki Nożnej 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
17 sierpnia w Potrzanowie rozegrano ostatnia kolejkę piłkarskich spotkań. Rywalizacja była ogromna - o miejsca na podium walczyły trzy drużyny: Potrzanowo, Łosiniec oraz Sława Wlkp. Pomimo zaciętej walki zachowano zasady gry fair play. Podczas Turnieju można było zaobserwować nie tylko sportową rywalizację, ale także integrację i zabawę pomiędzy zawodnikami.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 13:14

Chód sportowy – sukcesy braci Nowaków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W lipcowym wydaniu Wiadomości Skockich zapowiadaliśmy start Łukasza Nowaka w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Dzisiaj natomiast już z przyjemnością komunikujemy, że 30 lipca br. skoczanin startujący w barwach AZS Poznań w chodzie na 20 km, po zaciętej walce w nietypowych warunkach – na terenie przy budowanej hali sportowej i sztucznym oświetleniu – zwyciężył z wynikiem 1,22,10. Tym samym Łukasz Nowak zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. Jego rywale uzyskali: Rafał Fedaczyński czas o 15 sekund, a Rafał Augustyn 0 24 sekundy gorszy.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 13:07

UWAGA „WNUCZEK” grasuje na terenie Skoków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Atak oszustów metodą na wnuczka w Skokach. Do Policji dotarło sześć zawiadomień o działaniach oszustów, którzy za ofiary obrali sobie starsze osoby. Oszuści zadziałali w dzień po spotkaniu policjantów z liczną grupą skockich seniorów. Ta wizyta uchroniła seniorów przed oszustwami.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 10:51

II Rajd rowerowy "WĄGROWIECKA 100"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po raz II PTTK Wągrowiec zorganizował rajd na dystansie powyżej 100 km. W tym roku do organizacji II 100 dołączyła Gmina Skoki, która gościła uczestników rajdu na mecie w Potrzanowie.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA” oraz Urząd Miasta i Gminy w Skokach zapraszają mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50 lat i więcej do wzięcia udziału w projekcie pn. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Jest to kontynuacja udanego projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Gminie Skoki”
Oceń ten artykuł
(1 głos)
piątek, 08 sierpień 2014 09:14

Letni wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz kolejny dwadzieścioro pięcioro dzieci z miasta i gminy Skoki wypoczywało przez dziesięć lipcowych dni w malowniczych Górach Bardzkich, położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Kolo­nia została zorganizowana przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia ”.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejny raz Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA w Jabłkowie zorganizowało letnią półkolonię, która odbyła się w filii w Lechlinie w dniach 7-11 lipca 2014. W letniej akcji wzięli udział nie tylko uczniowie naszych szkół ale także dzieci spoza niej. W tym roku nasze wspólne działania były nastawione nie tylko na zdrowe ciało, uśmiechniętą buzię ale także na nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
23 lipca 2014 roku w restauracji „Dworek pod Złotą Podkową” w Skokach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Piękna i Zielona Gmina 2014”, którego organizatorem był Tadeusz Kłos - Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.
wtorek, 05 sierpień 2014 11:37

POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po przeprowadzeniu wielu akcji skierowanych do kierowców, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozpoczęła działania informacyjno – edukacyjne pod nazwą „Powstrzymaj pijanego kierowcę”, skierowane do świadków sytuacji, w której ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód po alkoholu. Do uczestnictwa w nich zaprosiła wszystkie samorządy w Polsce i ze strony naszego, spotkała się z pozytywnym odzewem.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Komisja Europejska zaakceptowała przesunięcie środków finansowych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) w celu zwiększenia budżetu działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” o 200 mln euro. Zmiana ta umożliwi przyznanie pomocy dodatkowo kilku tysiącom wnioskodawców spośród tych, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w naborach przeprowadzonych w latach 2011-2013. W przypadku braku zgody KE na zwiększenie budżetu działania, nie można byłoby tym wnioskodawcom przyznać pomocy z powodu wyczerpania wojewódzkich limitów środków.
Strona 1 z 55