Oceń ten artykuł
(0 głosów)
O tym, że życie nie jest teatrem, ani grą komputerową, w której można nacisnąć klawisz reset i wrócić do punktu wyjścia, widzowie mogli dowiedzieć się podczas VII Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w dniach 13 i 14 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Skokach.   Tegoroczne spektakle gimnazjalistów poruszały tematy przemocy rówieśniczej, braku sensu życia, samotności, małej dbałości ze strony rodziców o sprawy dzieci, problematykę samobójstw wśród młodzieży, uzależnień od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, gier komputerowych i hazardu.
poniedziałek, 17 listopad 2014 08:14

11 listopada w Szkole Podstawowej w Skokach

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kolejna rocznica odzyskania niepodległości to dzień ważny dla wszystkich Polaków, dlatego obchody przyjęły w naszej szkole rangę uroczystości dla całej społeczności lokalnej.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Współpraca Szkoły Podstawowej w Jabłkowie Filia w Lechlinie z Wojskowym Kołem Łowieckim nr 83 „Szarak” rozpoczęła się w 1999. Odbywała się ona na wielu płaszczyznach. Przedstawiciele koła łowieckiego uczestniczyli w ważnych uroczystościach szkolnych, byli członkami jury w konkursach i prowadzili zajęcia tematyce przyrodniczo -łowieckiej. Uczniowie naszej szkoły zbierali żołędzie dla leśnej zwierzyny. Wspólnie zbieraliśmy śmieci wokół Jeziora Budziszowskiego. Posadziliśmy także fragment lasu, w okolicach Lechlinka. Szkoła wzbogaciła swoją bazę materialną o monitory, komputery, pomoce dydaktyczne do przyrody i wychowania fizycznego oraz sprzęt nagłaśniający.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniu 4 listopada odbyła się ostatnia Sesja Rady Miejskiej Gminy Skoki VI Kadencji.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniu 25-tego października 2014 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie został zorganizowany Turniej Wiedzy Przyrodniczo – Łowieckiej o Puchar Prezesa Koła Łowieckiego nr 57 BORSUK w Skokach, w którym wystartowały drużyny z pięciu szkół. Były to Szkoły Podstawowe w Pruścach i Wiatrowie oraz Gimnazja: w Antoniewie, w  Skokach i w Wągrowcu. Organizatorem i głównym fundatorem nagród było Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Komisja oceniająca stoiska w konkursie na „Najlepszego Wystawcę” oraz zupełnie inny niż zawsze układ sceny i stoisk, to nowości w sprawdzonej od 9 lat edycji formule Gali Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Lokalnych, która odbyła się jak zawsze w przedostatnią niedzielę października. Galę odwiedziła też rekordowa, nadspodziewana liczba zwiedzających, co bardzo ucieszyło zarówno wystawców jak i organizatorów imprezy.
poniedziałek, 27 październik 2014 09:58

O Miłości, która otworzyła drzwi do poezji i serc Skoczan

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Każdej jesieni od sześciu już lat Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach zaprasza do salonu poezji i prozy. Gości w swoich progach miłośników literatury, recytatorów i lektorów. Zaproszenie do udziału przyjmuje rokrocznie około 300 osób. Spotkania literackie w roku 2014 związane są tematycznie z takimi ważnymi wydarzeniami jak: kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II, 70. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i 650 Lat w Służbie Książki.
poniedziałek, 27 październik 2014 08:27

Trojaczki poszły do przedszkola

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Skockie Trojaczki: Amelia, Klaudia i Paulina rosną jak na drożdżach i mają się świetnie. W tym roku poszły do przedszkola. Z tej okazji z mamą Wioletą zostały zaproszone przez Burmistrza Tadeusza Kłosa, który obdarował dziewczynki kredkami, plasteliną, blokami rysunkowymi i innymi gadżetami które każdy przedszkolak winien posiadać.
piątek, 24 październik 2014 06:41

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
To tytuł projektu jaki w ramach pożytku publicznego z przeznaczeniem na aktywizację osób w wieku powyżej 50 lat realizuje na zlecenie Gminy Skoki Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA”.
piątek, 10 październik 2014 07:27

Kotki czekają na Ciebie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W dniu 1 października 2014 roku do jednej z nieruchomości w miejscowości Nadmłyn porzucono w kartonie 4 małe kocięta i dwa dorosłe koty. Aktualnie poszukujemy dla nich nowych domów. Wszystkich zainteresowanych przygarnięciem zwierzaków prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska tel. 61 8 925 817
piątek, 10 październik 2014 05:08

Skocki MARKET GARDEN 2014

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W dniach 3 – 5 X w Skokach zaroiło się od dzieci i młodzieży w szarych i zielonych mundurach. To skoccy harcerze uczcili 70 rocznicę udziału polskich żołnierzy w największej operacji powietrzno - desantowej II wojny światowej pod kryptonimem Market Garden..
piątek, 10 październik 2014 06:21

LECH- na piątkę

Oceń ten artykuł
(1 głos)
W niedzielne popołudnie 5 października grupa skockich gimnazjalistów pod opieką pp. Andrzeja Surdyka, Wiesława Owaka, Norberta Neldnera i Dariusza Matuszczaka miała wspaniałą okazję wyjechać na Stadion Lecha w Poznaniu na mecz: Lech Poznań – GKS Bełchatów
środa, 08 październik 2014 06:02

„Wełna” dzieciom!”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„Wełna, Wełna, Wełna ukochany Klubie nasz, Wełna, Wełna, Wełna pokaż jak się w piłkę gra…” Tak śpiewano w niedzielę 28 września na stadionie przy ulicy Parkowej w Skokach. Klub Sportowy „Wełna” Skoki zorganizował w tym dniu Festyn pod hasłem: „Wełna” dzieciom!”
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
czwartek, 02 październik 2014 12:09

Pies szuka właściciela

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Od około dwóch tygodni w Skokach błąka się pies. Ostatnio był widziany w rejonie ul. Rakojedzkiej. Pies jest w dobrej kondycji, zadbany, maści jak na zdjęciu. Nie posiada obroży. Właściciela prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach tel. 61 8 925 817.
czwartek, 02 październik 2014 07:52

Słoneczny rajd – ETNO KLIMATY II

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W niedzielny poranek 28 września 2014 z targowiska w Skokach wystartował II rajd rowerowy „ETNO KLIMATY”. Celem uczestników tegorocznego rajdu było dotarcie do Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu (jest to oddział Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie).
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Startujący 30 sierpnia w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gdańsku w chodzie na 20 km Mateusz Nowak z czasem 1:34:12 zameldował się pierwszy na mecie. Tym samym zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” stanął na czołowym miejscu na podium – zdobył Złoty Medal i Tytuł Mistrza Polski Juniorów.    
Oceń ten artykuł
(1 głos)
To pierwszy taki projekt w Polsce, którego głównym celem jest promocja dzikich terenów poprzez pokonanie pieszo wszystkich puszczy w Naszym Kraju. Projekt ma na celu również zachęcanie ludzi do spędzania czasu w podobnej formie na łonie natury. Całość przewidywanej do pokonania trasy na obszarach 24 puszcz w Polsce to ok. 1600 km. Realizacja projektu rozpoczęła się w maju 2014 roku, do tej pory pokonano Puszczę Białowieską, Notecką, oraz Puszczę Zielonka.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Można by pisać jeszcze więcej synonimów na określenie obozu w Jarosławcu, ale musieli by tego dokonać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ja. Jest bowiem w tym miejscu jakaś magiczna moc, która przyciąga nas w to miejsce. Nie inaczej było i w tym roku Grupa harcerzy 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego wsparta cywilami i tym razem gościła na „Leśnej Polanie” – stanicy hufca ZHP Sławno.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Tegoroczny obóz wędrowny koła PTTK „Klimczok” rozpoczął się w miejscowości, o której przepięknie śpiewał zespół Stare Dobre Małżeństwo: „…W Leluchowie - miła Czereśnie dziko krwawią Tam granicy pilnuje Całkiem wesoły anioł W Leluchowie - miła Zaczyna się koniec świata Tam anioł traci głowę Z brzozami się brata …”
Strona 1 z 56