poniedziałek, 22 grudzień 2014 12:10

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Betlejemskie Światło Pokoju, to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
poniedziałek, 22 grudzień 2014 12:53

Wędkarska Wigilia

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wśród zaproszonych gości jakimi byli Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Krzysztof Migasiewicz Wędkarze z Koła PZW nr 120 w Skokach złożyli sobie życzenia świąteczne oraz wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. Obdarowani zostali prezentami
poniedziałek, 22 grudzień 2014 11:43

Kolędowanie z Eleni

Oceń ten artykuł
(1 głos)
czwartek, 18 grudzień 2014 04:18

Grudniowy numer Wiadomości Skockich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
czwartek, 18 grudzień 2014 09:07

Sołecka Wigilia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu dzisiejszym, tj. w czwartek 18 grudnia Burmistrz Tadeusz Kłos wraz z kierownikami Urzędu Miasta i Gminy Skoki spotkał się w wigilijnym klimacie ze Sołtysami z terenu Gminy Skoki. Były tradycyjne życzenia świąteczne oraz łamanie się opłatkiem.
czwartek, 18 grudzień 2014 09:05

Poszukujemy właściciela psa!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu 14 grudnia 2014, Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skokach otrzymał zgłoszenie o znalezieniu psa w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego w mieście Skoki. Pies w wieku około 6-7 lat, rasy zbliżonej do owczarka niemieckiego,
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trzy pokolenia ludzi sportu, łącznie ponad 130 osób związanych z Klubem Sportowym „Wełna”, a wśród nich zawodnicy, trenerzy i opiekunowie najmłodszych oraz działacze i sponsorzy, zasiadło 13 grudnia przy wigilijnym stole. Z zaproszenia organizatora, Zarządu Klubu skorzystali i do Biblioteki Gminnej, która tym razem użyczyła sportowcom „Wigilijnych stołów” przybyli też: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos oraz Sekretarz Gminy Blanka Gaździak.
wtorek, 16 grudzień 2014 11:08

IX Jarmark Bożonarodzeniowy A.D. 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz dziewiąty hala skockiego gimnazjum stała się miejscem  Jarmarku Bożonarodzeniowego. W niedzielne popołudnie 14 grudnia 2013. społeczność Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach zaprosiła mieszkańców gminy Skoki do udziału w imprezie  integrującej pokolenia. Wykorzystując czas przedświątecznych przygotowań staraliśmy się stworzyć  atmosferę , która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia.
poniedziałek, 15 grudzień 2014 09:30

Mikołajki jak z bajki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wszyscy czekamy na Mikołaja. Świętego szczególnie oczekują dzieci. Mikołaj o tym wie i dlatego przygotowuje się do  spotkania z nimi w sposób wyjątkowy. A szczególnie gdy w rolę wciela się Antoni Wiśniewski. Od lat ten sam, z werwą, rozśpiewany nawet sopranem, autentyczny i nasz skocki.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wtorek, 2 grudnia 2014, niby kolejne planowe, comiesięczne, a jakże inne, bardziej uroczyste zebranie Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach. Bo też powód takiej formy zebrania był szczególny. Świętowano Koralowy Jubileusz powstania i działalności Związku na terenie Miasta i Gminy Skoki.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
7 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Skokach rozegrano III Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. W turnieju wzięło udział 10 drużyn, które poprzez losowanie zostały podzielone na dwie grupy A i B. W każdej grupie doszło do 10 spotkań na zasadzie „każdy z każdym” , po podsumowaniu wyników w poszczególnych grupach, rozegrano mecze wg zasady: 5 z 5, 4 z 4, 3 z 3, 2 z 2 oraz mecz finałowy pomiędzy zwycięzcami w grupie A i B.
piątek, 05 grudzień 2014 07:14

Place zabaw jak grzyby po deszczu

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Obok wspomnianej już w poprzednim newsie siłowni zewnętrznej przy kompleksie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Skokach znajduje się najnowocześniejszy w naszej Gminie plac zabaw dla dzieci.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Serdecznie zapraszamy mieszkańców do korzystania z pierwszej na terenie Gminy Skoki siłowni zewnętrznej. Siłownia znajduje się przy nowo rozbudowanym budynku Gimnazjum i nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Skokach.  
poniedziałek, 01 grudzień 2014 10:04

Listopadowy numer Wiadomości Skockich

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oceń ten artykuł
(1 głos)
27 listopada miała miejsce I inauguracyjna Sesja Rady Miejskiej Gminy Skoki VII Kadencji. Sesję rozpoczęło wręczenie przez Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Annę Rosin zaświadczeń o wyborze Radnego i Burmistrza.
poniedziałek, 24 listopad 2014 13:08

Wybory samorządowe w Gminie Skoki

Oceń ten artykuł
(1 głos)
16 listopada 2014r wybieraliśmy Burmistrza, Radę Miejską Gminy Skoki oraz radnych do Rady Powiatu Wągrowieckiego i radnych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
O tym, że życie nie jest teatrem, ani grą komputerową, w której można nacisnąć klawisz reset i wrócić do punktu wyjścia, widzowie mogli dowiedzieć się podczas VII Gminnego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, który odbył się w dniach 13 i 14 listopada w sali Biblioteki Publicznej w Skokach.   Tegoroczne spektakle gimnazjalistów poruszały tematy przemocy rówieśniczej, braku sensu życia, samotności, małej dbałości ze strony rodziców o sprawy dzieci, problematykę samobójstw wśród młodzieży, uzależnień od narkotyków, alkoholu, dopalaczy, gier komputerowych i hazardu.
poniedziałek, 17 listopad 2014 08:14

11 listopada w Szkole Podstawowej w Skokach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Kolejna rocznica odzyskania niepodległości to dzień ważny dla wszystkich Polaków, dlatego obchody przyjęły w naszej szkole rangę uroczystości dla całej społeczności lokalnej.
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Współpraca Szkoły Podstawowej w Jabłkowie Filia w Lechlinie z Wojskowym Kołem Łowieckim nr 83 „Szarak” rozpoczęła się w 1999. Odbywała się ona na wielu płaszczyznach. Przedstawiciele koła łowieckiego uczestniczyli w ważnych uroczystościach szkolnych, byli członkami jury w konkursach i prowadzili zajęcia tematyce przyrodniczo -łowieckiej. Uczniowie naszej szkoły zbierali żołędzie dla leśnej zwierzyny. Wspólnie zbieraliśmy śmieci wokół Jeziora Budziszowskiego. Posadziliśmy także fragment lasu, w okolicach Lechlinka. Szkoła wzbogaciła swoją bazę materialną o monitory, komputery, pomoce dydaktyczne do przyrody i wychowania fizycznego oraz sprzęt nagłaśniający.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
W dniu 4 listopada odbyła się ostatnia Sesja Rady Miejskiej Gminy Skoki VI Kadencji.
Strona 1 z 57