środa, 27 sierpień 2014 14:04

Zaadoptuj kotka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poszukujemy nowego właściciela dla kotki, która została wyrzucona na drodze wojewódzkiej nr 196 z jadącego samochodu marki VW Golf II o nr rejestracyjnych zaczynających się od liter PO … (tyle udało się ustalić). Jak wynika z oględzin lekarza weterynarii zwierzę jest zdrowe i ma około dwóch miesięcy. Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Skokach tel. 61 8 925 817.
środa, 20 sierpień 2014 11:43

Z kroniki Koła PZW w Skokach!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny powiększył pucharową kolekcje Koła. Zawody Aktywu na Jeziorze Rościńskim. Z przyjacielską wizytą w Bardowick.
środa, 20 sierpień 2014 08:38

Zakończenie Gminnej Ligi Piłki Nożnej 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
17 sierpnia w Potrzanowie rozegrano ostatnia kolejkę piłkarskich spotkań. Rywalizacja była ogromna - o miejsca na podium walczyły trzy drużyny: Potrzanowo, Łosiniec oraz Sława Wlkp. Pomimo zaciętej walki zachowano zasady gry fair play. Podczas Turnieju można było zaobserwować nie tylko sportową rywalizację, ale także integrację i zabawę pomiędzy zawodnikami.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 13:14

Chód sportowy – sukcesy braci Nowaków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W lipcowym wydaniu Wiadomości Skockich zapowiadaliśmy start Łukasza Nowaka w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Szczecinie. Dzisiaj natomiast już z przyjemnością komunikujemy, że 30 lipca br. skoczanin startujący w barwach AZS Poznań w chodzie na 20 km, po zaciętej walce w nietypowych warunkach – na terenie przy budowanej hali sportowej i sztucznym oświetleniu – zwyciężył z wynikiem 1,22,10. Tym samym Łukasz Nowak zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. Jego rywale uzyskali: Rafał Fedaczyński czas o 15 sekund, a Rafał Augustyn 0 24 sekundy gorszy.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 13:07

UWAGA „WNUCZEK” grasuje na terenie Skoków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Atak oszustów metodą na wnuczka w Skokach. Do Policji dotarło sześć zawiadomień o działaniach oszustów, którzy za ofiary obrali sobie starsze osoby. Oszuści zadziałali w dzień po spotkaniu policjantów z liczną grupą skockich seniorów. Ta wizyta uchroniła seniorów przed oszustwami.
poniedziałek, 18 sierpień 2014 10:51

II Rajd rowerowy "WĄGROWIECKA 100"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po raz II PTTK Wągrowiec zorganizował rajd na dystansie powyżej 100 km. W tym roku do organizacji II 100 dołączyła Gmina Skoki, która gościła uczestników rajdu na mecie w Potrzanowie.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA” oraz Urząd Miasta i Gminy w Skokach zapraszają mieszkańców Gminy Skoki w wieku 50 lat i więcej do wzięcia udziału w projekcie pn. „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”. Jest to kontynuacja udanego projektu pn. „Aktywni Seniorzy w Gminie Skoki”
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
piątek, 08 sierpień 2014 09:14

Letni wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Już po raz kolejny dwadzieścioro pięcioro dzieci z miasta i gminy Skoki wypoczywało przez dziesięć lipcowych dni w malowniczych Górach Bardzkich, położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Kolo­nia została zorganizowana przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia ”.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejny raz Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA w Jabłkowie zorganizowało letnią półkolonię, która odbyła się w filii w Lechlinie w dniach 7-11 lipca 2014. W letniej akcji wzięli udział nie tylko uczniowie naszych szkół ale także dzieci spoza niej. W tym roku nasze wspólne działania były nastawione nie tylko na zdrowe ciało, uśmiechniętą buzię ale także na nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
23 lipca 2014 roku w restauracji „Dworek pod Złotą Podkową” w Skokach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Piękna i Zielona Gmina 2014”, którego organizatorem był Tadeusz Kłos - Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.
wtorek, 05 sierpień 2014 11:37

POWSTRZYMAJ PIJANEGO KIEROWCĘ!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po przeprowadzeniu wielu akcji skierowanych do kierowców, Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozpoczęła działania informacyjno – edukacyjne pod nazwą „Powstrzymaj pijanego kierowcę”, skierowane do świadków sytuacji, w której ktoś prowadzi lub zamierza prowadzić samochód po alkoholu. Do uczestnictwa w nich zaprosiła wszystkie samorządy w Polsce i ze strony naszego, spotkała się z pozytywnym odzewem.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Komisja Europejska zaakceptowała przesunięcie środków finansowych w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (PROW 2007-2013) w celu zwiększenia budżetu działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” o 200 mln euro. Zmiana ta umożliwi przyznanie pomocy dodatkowo kilku tysiącom wnioskodawców spośród tych, którzy złożyli wnioski o przyznanie pomocy w naborach przeprowadzonych w latach 2011-2013. W przypadku braku zgody KE na zwiększenie budżetu działania, nie można byłoby tym wnioskodawcom przyznać pomocy z powodu wyczerpania wojewódzkich limitów środków.
czwartek, 31 lipiec 2014 20:09

Sołtys Roku 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sołtysi to liderzy wsi, które są tworzywem demokratycznej Polski gminnej. Od 1990 r. sołtys jest organem wykonawczym sołectwa - jednostki pomocniczej gminy. Sołtysa wybierają mieszkańcy na zebraniu wiejskim. Sołtys nie działa w pojedynkę, a wspiera go rada sołecka. Włodarz wsi korzysta z ochrony prawnej, przysługującej funkcjonariuszom publicznym. Jednym słowem, sołtys to pan na wiejskich włościach.  
czwartek, 31 lipiec 2014 20:03

Dzwonowo - Polskie miasto z XIV wieku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po raz pierwszy na terenie Polski - z pomocą zdjęć lotniczych - zidentyfikowano jednocześnie średniowieczne miasto lokacyjne i sąsiadującą z nim wieś owalnicową oraz rezydencję właścicieli. Pierwsze wzmianki o Dzwonowie pochodzą z początku XIV wieku.
wtorek, 22 lipiec 2014 19:12

II Rodzinny Turniej Piłki Siatkowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
20 lipca w Grzybowicach odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, który został zoorganizowany przy bardzo dużym zaangażowaniu sołtysa sołectwa Grzybowo Pana Andrzeja Zaranka oraz Pani Agaty Wieczorek.
piątek, 18 lipiec 2014 11:07

KARTA DUŻEJ RODZINY

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Informuję, że od dnia 16 czerwca 2014 roku rodziny wielodzietne, czyli takie w których rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci mogą złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej w Skokach wniosek o wydanie  KARTY DUŻEJ RODZINY zgodnie z rządowym programem dla rodzin wielodzietnych.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Najbardziej prestiżowe wyróżnienie, a więc zaszczytny tytuł Absolwenta Roku - PRIMUS INTER PARES, Pan Dyrektor wręczył Martynie Frąckowiak. Uczennica osiągnęła najwyższą średnią ocen za 3 lata nauki, uzyskała wysoki wynik sprawdzianu zewnętrznego, otrzymała wzorowe zachowanie, oraz w sposób szczególny angażowała się w pracę na rzecz szkoły.
piątek, 11 lipiec 2014 15:16

Gościliśmy młodzież z Ukrainy

Oceń ten artykuł
(1 głos)
W ostatnim tygodniu roku szkolnego w Skokach gościliśmy grupę młodzieży ukraińskiej, która wraz ze swoimi opiekunami przyjechała z zaprzyjaźnionej ze Skokami Białej Cerkwi. Długo odkładany przyjazd do Skoków był możliwy dzięki ogromnej życzliwości polskiego konsulatu w Kijowie. Tydzień spędzony w polskich rodzinach pozwolił choć na chwilę oderwać się od trudnych problemów codziennej ukraińskiej rzeczywistości.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Stu lat życzymy bliskim przy różnych okazjach, ale czego życzyć placówce, która właśnie skończyła sto lat? A taki właśnie jubileusz obchodził 13 czerwca br. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie.
Strona 1 z 55