(1 głos)
W dniu dzisiejszym do Urzędu w Skokach po raz ostatni Burmistrz Miasta i Gmin Skoki Tadeusz Kłos zaprosił 27 sołtysów, aby podsumować kończącą się niebawem VI kadencję ich pracy na rzecz swoich lokalnych społeczności.
poniedziałek, 26 styczeń 2015 07:29

Bank żywności ruszył z pomocą

(2 głosów)
Na terenie naszej gminy dobiega końca realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2014. Program realizuje Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Skokach.
czwartek, 22 styczeń 2015 08:57

Styczniowy numer Wiadomości Skockich

poniedziałek, 19 styczeń 2015 12:23

„Autobusy szkolne” zabiorą wszystkich

(1 głos)
Z początkiem 2015 na terenie Gminy Skoki ruszył regularny przewóz osób na 5 liniach zwyczajowo od lat dowożących dzieci do szkół na terenie Gminy. Od tego roku każdy może jechać tzw. „autobusem szkolnym” po wykupieniu biletu jednorazowego lub biletu miesięcznego u przewoźnika, którym jest obecnie Firma Usługowo-handlowa Franciszek Bober.
czwartek, 15 styczeń 2015 03:57

23 Finał WOŚP w Gminie Skoki

(3 głosów)
Jest taka orkiestra, która w szczególny sposób gra po to, aby nieść ludziom radość i nadzieję. Znamy ją wszyscy od ponad dwudziestu lat. Od trzynastu jesteśmy jej instrumentalistami. Gramy w rytmie gorących serc i czujemy się z tego dumni. Kolejny raz 11 stycznia 2015 Skoki zagrały dla najmłodszych i dla najstarszych, by wesprzeć polską medycynę.
(0 głosów)
Z inicjatywy Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Skoczanie 27 grudnia 2014 uczcili pamięć wielkiego wydarzenia jakim w historii Wielkopolski i Polski stał się wybuch Powstania Wielkopolskiego.
poniedziałek, 12 styczeń 2015 08:59

UWAGA POMOC ŻYWNOŚCIOWA

czwartek, 08 styczeń 2015 06:31

Spotkanie opłatkowe w Rościnnie

(0 głosów)
W sobotę 20 grudnia o godz. 16:00 odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Rościnna. Organizatorami byli Rada Sołecka oraz Świetlica Środowiskowa z Rościnna.
środa, 07 styczeń 2015 08:50

Koncert Noworoczny 4 Tenorów

(4 głosów)
Od paru już lat, Skoczanie w Nowy Rok wchodzą w rytm muzyki klasycznej zarówno utworów należących do kanonu światowej muzyki operowej jak i współczesnych utworów rozrywkowych w klasycznym wydaniu.
poniedziałek, 05 styczeń 2015 09:49

„Ziemia z Nieba”

(4 głosów)
Pod takim tytułem  od listopada ubiegłego roku Klub Młodego Odkrywcy ”Archimedes” działający w skockim gimnazjum uczestniczył w ogólnopolskim projekcie pod patronatem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W projekcie wzięło udział 12 szkół z trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.
poniedziałek, 05 styczeń 2015 09:26

Spotkanie opłatkowe w Lechlinie

(0 głosów)
W niedzielę 28 grudnia 2014 miało miejsce spotkanie opłatkowe mieszkańców sołectwa Lechlin, które było poprzedzone przedstawieniem jasełki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym przez dzieci ze Szkoły Podstawowej, pod opieką Piotra Wiśniewskiego kierownika szkoły.
poniedziałek, 05 styczeń 2015 08:26

Strażacy mrozu…się nie boją !

(3 głosów)
W dniu 30 grudnia 2014 roku druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach ćwiczyli techniki podejmowania poszkodowanych na zamarzniętych akwenach. Ćwiczenia przeprowadzono na jeziorze Rościńskim, gdzie w dniu ćwiczeń pokrywa lodowa wynosiła ok 8 cm, a temperatura na zewnątrz oscylowała w granicach -70 C.
poniedziałek, 22 grudzień 2014 12:10

Betlejemskie Światło Pokoju 2014

(1 głos)
Betlejemskie Światło Pokoju, to coroczna harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.
poniedziałek, 22 grudzień 2014 12:53

Wędkarska Wigilia

(3 głosów)
Wśród zaproszonych gości jakimi byli Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos oraz Krzysztof Migasiewicz Wędkarze z Koła PZW nr 120 w Skokach złożyli sobie życzenia świąteczne oraz wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. Obdarowani zostali prezentami
poniedziałek, 22 grudzień 2014 11:43

Kolędowanie z Eleni

czwartek, 18 grudzień 2014 04:18

Grudniowy numer Wiadomości Skockich

czwartek, 18 grudzień 2014 09:07

Sołecka Wigilia

(0 głosów)
W dniu dzisiejszym, tj. w czwartek 18 grudnia Burmistrz Tadeusz Kłos wraz z kierownikami Urzędu Miasta i Gminy Skoki spotkał się w wigilijnym klimacie ze Sołtysami z terenu Gminy Skoki. Były tradycyjne życzenia świąteczne oraz łamanie się opłatkiem.
czwartek, 18 grudzień 2014 09:05

Poszukujemy właściciela psa!

(2 głosów)
W dniu 14 grudnia 2014, Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skokach otrzymał zgłoszenie o znalezieniu psa w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego w mieście Skoki. Pies w wieku około 6-7 lat, rasy zbliżonej do owczarka niemieckiego,
(0 głosów)
Trzy pokolenia ludzi sportu, łącznie ponad 130 osób związanych z Klubem Sportowym „Wełna”, a wśród nich zawodnicy, trenerzy i opiekunowie najmłodszych oraz działacze i sponsorzy, zasiadło 13 grudnia przy wigilijnym stole. Z zaproszenia organizatora, Zarządu Klubu skorzystali i do Biblioteki Gminnej, która tym razem użyczyła sportowcom „Wigilijnych stołów” przybyli też: Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kujawa, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos oraz Sekretarz Gminy Blanka Gaździak.
wtorek, 16 grudzień 2014 11:08

IX Jarmark Bożonarodzeniowy A.D. 2014

(1 głos)
Już po raz dziewiąty hala skockiego gimnazjum stała się miejscem  Jarmarku Bożonarodzeniowego. W niedzielne popołudnie 14 grudnia 2013. społeczność Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach zaprosiła mieszkańców gminy Skoki do udziału w imprezie  integrującej pokolenia. Wykorzystując czas przedświątecznych przygotowań staraliśmy się stworzyć  atmosferę , która pozwoliła na wspólne przeżywanie radości z oczekiwania na te najpiękniejsze z wszystkich świąt – Święta Bożego Narodzenia.