Orkiestra Dęta z Murowanej Gośliny umilała czas wystawcom i zwiedzającym VIII Galę Produktów Regionalnych, Tradycyjnych i Lokalnych w Skokach.
Artyści ludowi, malarze, rzeźbiarze, hafciarki, rękodzielnicy od lat są stałymi gośćmi skockiej gali. Tylko w ośmiu gminach należących do Stowarzyszenia „Dolina Wełny” jest ich ponad setka. O każdym z nich można przeczytać w dwutomowej broszurze wydanej przez stowarzyszenie.
Dziesięcioro artystów opisanych w broszurze wystawiało swoje prace na VIII Gali w Skokach.
Artystą podczas imprezy mógł stać się każdy. Rogownicy z Gniezna uczyli dzieci jak zrobić biżuterię. Na innych warsztatach powstawały tradycyjne malowane ptaszki.
Z roku na rok rośnie liczba wystawców przyjeżdżających do Skoków. VIII Gala zgromadziła ich 53. Towarzystwo było międzynarodowe, bo po raz pierwszy zaprezentowali się goście z Ukrainy.
Rękodzieło i sztuka ludowa dominowały na większości stoisk. Nie zabrakło jednak tradycyjnego jadła: ryb, serów, przetworów wytwarzanych według starych przepisów.
I jeszcze jeden akcent regionalny, tradycyjny i lokalny. Koncert Kwartetu Pałuckiego. Cytra, kontrabas, wibrafon i wielkopolskie dudy. Dawne melodie i ludowe piosenki idealnie uzupełniały folklorystyczny klimat gali.
Tradycją imprezy jest konkurs na najciekawsze stoisko. Każdy zwiedzający mógł oddać głos.
Konkurs stary, nagroda nowa. Najlepsi wystawcy dostali witrażowe statuetki z herbem Skoków.
Patrząc na lata ubiegłe zwycięzcę można było wytypować w ciemno. Po raz szósty konkurs wygrało stoisko przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Potrzanowa.