Członkowie skockiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego aktywnie włączyli się w realizację zadań związanych z 90. rocznicą wybuchu Powstania.

12 grudnia 08r. prezes Koła- Krzysztof Jachna – wziął udział w sesji popularnonaukowej Pt. Powstanie Wielkopolskie w powiecie wągrowieckim”, na której wygłosił okolicznościowy referat zatytułowany „Skoki w Powstaniu Wielkopolskim”. Następnie wraz z towarzyszącymi mu osobami – Iwoną i Krzysztofem Migasiewiczami uczestniczył w otwarciu wystawy  na temat Powstania, która prezentowana była w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.

Natomiast 27 grudnia 2008r. licznie zebrani członkowie naszego Koła byli świadkami prezentacji zadań projektowych, realizowanych przez  uczniów Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Wiele osób zrzeszonych w TPPT pomagało młodzieży przygotowującej projekt, służąc informacjami na temat ich życia i działalności oraz udostępniając pamiątki po powstańcach, które zaprezentowano na wystawie „Życie codzienne w czasach Powstania wielkopolskiego”.

Kulminacyjnym punktem obchodów było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, które odbyło się zaraz po wieczornej Mszy św. 27 grudnia 2008 roku. Odsłonięcia dokonali krewni Powstańców: pp. Anna Jachna, Tadeusz Kłos i Wojciech Glinkiewicz. Natomiast apel pamięci przygotował i poprowadził Paweł Kiełczewski.

90-rocznica

90-rocznica_1