Zapraszamy Państwa na Muzyczną Jesień w Puszczy Zielonce. To koncerty, które odbędą się w świątyniach na terenie gmin członkowskich ZMPZ.

Cykl zainauguruje recital pt. „Powitania pożegnania” w wykonaniu Andrzeja Lajborka, który odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 12:00., w kościele pw. św. Mikołaja w Wierzenicy.  Podczas koncertu artysta zaprezentuje współczesne rosyjskie piosenki literackie min.: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Dolskiego, Jurija Kukina i Żanny Biczewskiej.
Andrzej Lajborek to aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, estradowy i radiowy, od lat związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. Okazjonalnie reżyser oraz nauczyciel akademicki. Zagrał około stu ról teatralnych.
Jest autorem dwóch sztuk, a także kilkudziesięciu scenariuszy teatralnych i estradowych. Realizuje swoje własne recitale piosenkarskie autorów rosyjskich, amerykańskich i francuskich, które śpiewa we własnych tłumaczeniach.
Autor blisko dwustu piosenek. Laureat nagrody „Biały bez” dla najpopularniejszego poznańskiego aktora. W 2017 roku otrzymał srebrny medal Gloria Artis.

Tydzień później, 2 października – okazja do muzycznego świętowania będzie podwójna.
W październiku obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Muzyki i w związku z tym,
w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach o godzinie 19:30 odbędzie się recital Tomasza Stockingera pt.: ,,Już nie zapomnisz mnie” .
Będzie to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Wieczór spędzimy w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Tytuł koncertu pochodzi od piosenki „Już nie zapomnisz mnie”, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii „Zapomniana melodia” z 1938 roku. Można powiedzieć, że recital będzie wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga, przy akompaniamencie pianisty Stefana Gąsieńca.
Koncert poświęcony jest twórcom takim jak Henryk Wars , czy Jerzy Jurandot, a jako że wykonawcą jest aktor, oddaje także przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego i przypomina Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych. Ten program to elegancja i szyk minionych lat, wciąż tak żywo wspominanych.

Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorami wydarzeń są: Związek Międzygminny ,,Puszcza Zielonka”, gminy członkowskie ZMPZ oraz GOK Sokół.

Kolejne koncerty w Puszczy Zielonce zaplanowano na:

9 października w Węglewie (gmina Pobiedziska)
24 października w Skokach
Szczegółowe informacje już wkrótce.