Ośrodek Pomocy Społecznej w Skokach przypomina o terminach składania wniosków o zasiłek rodzinny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenie „Dobry start”.

Osoby chcące ubiegać się o zasiłek rodzinny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego lub świadczenie „Dobry start” (300+) na kolejny okres powinny złożyć nowe wnioski.

Wnioski można składać:

drogą elektroniczną od 1 lipca 2020r. (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS)

drogą tradycyjną (papierową) od 1 sierpnia 2020r. (w siedzibie tut. Ośrodka)

Formularze można pobierać w Ośrodku od 20 lipca 2020r.

Z uwagi na przeciwdziałanie epidemii informujemy, że klienci bez założonej maseczki lub przyłbicy zakrywającej usta i nos nie będą obsługiwani. Po wejściu do Ośrodka należy zdezynfekować ręce korzystając z płynu w dozowniku. Należy posiadać własny długopis. Przy stanowisku obsługi może przebywać tylko jedna osoba. Prosimy o przyjście do Ośrodka wyłącznie osoby, której bezpośrednio dotyczy dana sprawa, bez osób towarzyszących (m. in. dzieci).  
W trosce o Państwa bezpieczeństwo i usprawnienie obsługi, zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną już od 1 lipca 2020r.  

UWAGA 500+

Osoby pobierające świadczenie 500+ prosimy o nieprzesyłanie teraz wniosków o świadczenie „500+”, ponieważ prawo zostało ustalone do końca okresu świadczeniowego tj. do 31-05-2021r.

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ będzie można złożyć:

-od 1 lutego 2021 r. – w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną;

-od 1 kwietnia 2021 r. – w przypadku wniosków składanych w formie papierowej.

Więcej informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Skokach nr tel. 61/8925-827 Iwona Tyll, Milena Wanecka, Anna Przykucka, Marta Smętek