W celu przygotowania projektu uchwały dotyczącej określenia ogólnej powierzchni gruntów przeznaczonej w 2018r pod uprawę maku lub konopi włóknistych, Marszałek Województwa Wielkopolskiego prosi o zgłaszanie zapotrzebowania na powierzchnię, którą rolnicy chcą przeznaczyć pod wymienione uprawy. Informacje zbierane są z terenu całego województwa. Wnioski z rolników z naszej Gminy, określające proponowaną powierzchnię uprawy oraz jej lokalizację-miejscowość i numer działki ewidencyjnej, prosimy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w terminie do 27 listopada 2017r.

Przypominamy, że uprawa maku i konopi włóknistych wymaga uzyskania pozwolenia w formie decyzji wydanej przez Burmistrza, w ramach limitu ustalonego uchwałą Sejmiku. W dokumencie tym określona zostanie ściśle powierzchnia i lokalizacja terenu przewidzianego pod zasiew oraz dodatkowe obowiązki plantatora.

Referat Gospodarki Komunalnej i Rolnictwa
tel. 61-8925-815

Please enter your comment!