23 – 24 października – jesienne warsztaty fotografii przyrodniczej i krajoznawczej ,,SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA”

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” oraz gmina Skoki zapraszają do udziału w kolejnej już edycji dwudniowych warsztatów fotografii przyrodniczej i krajoznawczej: „SPACER FOTOPUSZCZA ZIELONKA”.
Udział w spacerze będzie na pewno niepowtarzalną okazją do obcowania z przyrodą Puszczy Zielonki.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Na jesienną edycję warsztatów zapraszamy do gminy Skoki.

Miejsca zbiórki uczestników
23.10.2021 r. (sobota) –  Biblioteka Publiczna w Skokach, ul. Rogozińska 1B
24.10.2021 r. (niedziela) – Biblioteka Publiczna w Skokach, ul. Rogozińska 1B

Program obejmować będzie:

zajęcia teoretyczne, ćwiczenia praktyczne w terenie oraz omówienie zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów. Zajęcia poprowadzi znany fotograf przyrody Tomasz Skorupka, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.
Więcej informacji o Panu Tomaszu i jego fotograficznym dorobku znajdziecie Państwo poniżej.

Informacje dodatkowe:

• warsztaty są bezpłatne,
  • organizator nie zapewnia noclegów,
  • liczba osób ograniczona,
  • czas trwania: około 6 godzin każdego dnia,
  • niezbędny własny sprzęt fotograficzny,
  • prowiant i napoje uczestnicy zabierają we własnym zakresie,
  • odzież terenowa, która może ulec zabrudzeniu,
  • pierwszeństwo udziału mają osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich edycjach warsztatów.
  • warsztaty odbędą się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi oraz z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Zapisy mailowe, dodatkowe informacje: warsztatyprzyroda@puszcza-zielonka.pl

(prosimy o podanie w mailu: imienia, nazwiska, miejscowości, adresu e-mail oraz nr telefonu).

Zapisy potrwają  do 20.10.2021 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
Pierwszeństwo zapisu na warsztaty mają osoby, które nie brały jeszcze udziału w poprzednich edycjach. O zakończeniu zapisów (wyczerpaniu limitu miejsc) na warsztaty poinformujemy na stronie internetowej oraz facebooku.

Warsztaty prowadzić będzie Tomasz Skorupko

Tomasz Skorupka jest laureatem konkursów organizowanych m.in. przez Związek Polskich Fotografów Przyrody,
Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, czasopismo „Łowiec Polski” i portal internetowy „foto-ptaki.pl”.
W roku 2012 przyznano mu nagrodę Fotografa Roku Okręgu Wielkopolskiego ZPFP. W konkursie „Wizje Natury 2012” zorganizowanym w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej zdobył wyróżnienie
za diaporamę pt. W krainie puszczyka uralskiego, rok później wyróżnienie za pokaz pt. Rybi król.
Jest autorem kilku wystaw autorskich („Na skrzydłach przeszłości”, 2008; „Skrzydlaci akrobaci”, 2011; „Co w trawie piszczy”, 2012; „Ptaki. Od archeologii do fotografii cyfrowej”, 2013; „Te co skaczą i pełzają…”, 2013; „Smoki w trawie i na trawie”,
„Ptasie menu”, 2014; „Skrzydlate, wąsate, rogate… Ssaki w obiektywie Tomasza Skorupki, 2015) prezentowanych
m.in.w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Częstochowie czy Wrocławiu. Publikuje w Polsce i zagranicą fotografie i/lub artykuły poświęcone fotografowaniu i ptakom w czasopismach o tematyce przyrodniczej (m.in. „Ptaki Polski”, „FotoNatura”, „Ptaki”, „Trybuna Leśnika”, „Nadleśnictwo Barlinek”, „Ptaki Wielkopolski. Rocznik Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody SALAMANDRA”, „Dutch Birding”).
Jego fotografie znalazły się m.in. w takich publikacjach książkowych jak Ilustrowana encyklopedia ptaków Polski (Warszawa 2010, wyd. II, 2011) czy też Obszary Natura 2000 i parki krajobrazowe w województwie wielkopolskim (Poznań-Toruń 2012). Wydał pięć autorskich kalendarzy ściennych na rok 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 poświęcone ptakom, owadom i pajęczakom oraz gadom i płazom Wielkopolski. W roku 2016 wydał album autorski pt. Wyjęte z natury ukazujący zwierzęta parków krajobrazowych Wielkopolski. W latach 2011-2014 współorganizator czterech kolejnych edycji Poznańskich Dni Fotografii. Autor prelekcji i pokazów multimedialnych poświęconych ptakom i technikom fotografii przyrodniczej.
Czynnie uczestniczy w propagowaniu ochrony przyrody zarówno pośród dorosłych, jak i dzieci i młodzieży (m.in. wykłady, diaporamy i prezentacje w szkołach).

tomaszskorupka.blogspot.com