W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta i Gminy Skoki spotkał się z dyrektorami oraz organami prowadzącymi żłobki, przedszkola oraz szkoły podstawowe na terenie Gminy Skoki. Podjęto decyzję o  niewznawianiu działalności żłobków i przedszkoli oraz szkół podstawowych w zakresie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3.

Po szczegółowej analizie sytuacji w poszczególnych placówkach oświatowych oraz sytuacji związanej z kolejnym ogniskiem zakażenia koronawirusem na terenie Gminy Skoki ustalono, że uruchomienie przedszkoli, żłobków oraz zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 w szkole podstawowej, w obecnej chwili byłoby przedwczesne.

Kolejne spotkanie w sprawie ewentualnego wznowienia działalności żłobków, przedszkoli oraz szkoły podstawowej zaplanowano na 8.06.2020 r.