8.4 C
czwartek, 18.04.2024
jez_Roscinskie_5

jez. Rościńskie (Skockie)

Położone jest na północ od Skoków, między drogą powiatową Skoki-Rościnno, a drogą wojewódzką Poznań-Wągrowiec. Południowo-wschodnia część akwenu leży w granicach administracyjnych miasta Skoki.

jez. Jeziorka (Zarośnięte)

Jest jednym ze zbiorników położonych na terenach rekreacyjnych Skoków. Jezioro powstało także z wypłycenia i częściowego zarastania jeziora Maciejak, ma powierzchnię 6 ha i jest jeziorem małym o maksymalnej głębokości 3,1m, prawie w całości otoczonym lasem.

jez. Liskówka

Jest to jezioro powstałe podobnie jak jez. Lipka i Jeziorka z wypłycenia jeziora Maciejak. Ma niewielką powierzchnię 1,2 ha i głębokość maksymalną 4,6m. Jest zbiornikiem przepływowym połączonym z sąsiednimi jeziorami. Przyjmuje niewielki dopływ Kanału Dzwonowskiego z Jez. Brzeźno i odprowadza wody w kierunku jez. Jeziorka.

jez. Lipka

Jezioro Lipka jest niewielkim 12,5ha zbiornikiem wodnym otoczonym od stronty wschodniej wąskim pasmem drzew. Położone na południowy-zachód od miasta Skoki w bezpośrednim sąsiedztwie jezior: Maciejak, Jeziorka i Liskówka.
jez._Maciejak_maj_2008

jez. Maciejak

Położone jest na południowy-zachód od miasta Skoki.

jez. Budziszewskie

Położone około 2 km na północny zachód od miejscowości Skoki, wschodnia linia brzegowa tego zbiornika wyznacza granicę gminy Skoki, tafla jeziora znajduje się w gminie Rogoźno.

Website Security Test