VI Skocka 100 – 12 lipca

Szczegóły wydarzenia

• Date:

Zgłoszenie przyjmujemy już tylko od mieszkańców Gminy Skoki

Rajd rowerowy pod nazwą „VI Rajd Skocka 100” odbędzie się w niedzielę 12 lipca 2020

1. Zadaniem rajdu jest:
      • Promocja rekreacyjnego, rodzinnego i aktywnego spędzania czasu na rowerze.
      • Promocja walorów turystycznych i krajobrazowych Gmin Skoki, i terenów sąsiednich.
    2. Organizatorem Rajdu jest Burmistrz Miasta i Gminy Skoki
    3. Informacja 691 726 319
    4. Współorganizator: PTTK Wągrowiec
    5. KAŻDY UCZESTNIK MUSI OBOWIĄZKOWO POSIADAĆ KASK SZTYWNY!!!
    6. Start i meta targowisko i RESTAURACJA MORAŚ, ul. Kościelna 9d, 62-085 Skoki
      Start w zależności od wybranej grupy:
      – REKREACYJNI (średnia prędkość ok. 18 km/h) start godz. 9:00
      – MOCNI (średnia prędkość ok. 25-30 km/h) start godz. 10:00
      – SPRINTERZY (średnia prędkość ok. 35 km/h) start godz. 12:30
    7. Trasa rajdu w formie pętli wynosić będzie 100 km drogami asfaltowymi zgodnie z załączoną mapą. Trasa jak w 2019 roku.
      Organizator zastrzega sobie prawo nieznacznej zmiany ilości podanych kilometrów.
    8. Organizator zapewnia przewodników na trasie
    9. Zapisy od 15 czerwca do 8 lipca 2020 lub do wyczerpania się liczby miejsc.
      Zapisy: turystyka@gmina-skoki.pl
    10. Dokonując zapisu należy wskazać wybraną grupę i podać miejsce zamieszkania (bez dokładnego adresu).
    11. Liczba miejsc ograniczona do 100 uczestników. Przy osiągnięciu limitu 70 osób zapisy uczestników spoza Gminy Skoki zostaną wstrzymane.
    12. Na mecie na każdego zgłoszonego uczestnika czekać będzie posiłek regeneracyjny oraz dla chętnych certyfikat pokonania trasy 100 km.
    13. Uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie i ponoszą pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na trasie i mecie.
    14. OSOBY DO 16 LAT UCZESTNICZĄ W RAJDZIE JEDYNIE POD OPIEKĄ DOROSŁEGO OPIEKUNA
    15. Rajd odbywa się w ruchu otwartym. Uczestników obowiązują przepisy Ruchu Drogowego.
    16. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne
    17. Impreza jest sfinansowana ze środków Gminy Skoki.
    18. UWAGA!!! Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od 30 maja jest możliwe organizowanie wydarzeń sportowych do 150 osób, na razie bez udziału publiczności. Uczestnicy takich imprez, np. biegowych czy rowerowych, nie muszą zasłaniać ust i nosa, nie są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego, choć oczywiście jest to zalecane.