Rajd Puszcza Wpuszcza – 25 maja

Szczegóły wydarzenia

• Date:

Zapraszamy do udziału w XVI już edycji kultowego rajdu (kijki i rowery) organizowanego przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka w sobotę 25 maja.

zapisy i lista startowa:

Trasy do wyboru:

1.TRASA PIESZA- NORDIC WALKING (pętla) ok. 12km
    Start: 10:00 Parking Leśny w Zielonce
    Trasa wiedzie wyznakowanymi szlakami oraz drogami leśnymi (w większości gruntowymi).
    Kierownicy trasy: Artur Krysztofiak, Izabela Paprzycka

TRASY ROWEROWE:
    2. Rowerowa Turystyczna- ok 30 km
    Strat: 10:00 Rynek w Pobiedziskach
    Z Pobiedzisk Poznańskim Traktem Rowerowym przez Park Krajobrazowy Promno do Biskupic, dalej szlakiem R-2 przez Jerzykowo, Kowalskie ,Tuczno do Pławna, skąd Małym Pierścieniem Rowerowym do Zielonki.
    Kierownik trasy: Daniel Olszewski

3. Rowerowa Sportowa/MTB – ok 20 km
    Start:10:00 Parking pod Dziewiczą Górą w Czerwonaku
    Trasę przygotował i poprowadzi doświadczony zawodnik SUPERSPORTOWY TEAM, który niejednokrotnie stawał na podium w zawodach MTB na dystansach MEGA i GIGA.
    Ta trasa dedykowana jest dla osób, którym nie obce są szybkie, kręte zjazdy oraz trudne podjazdy. Przejazd zostanie przeprowadzony w szybkim, sportowym tempie, trasa w żaden sposób nie będzie oznakowana, nie przewidujemy postoju w trakcie przejazdu. Chcemy, abyście wybierając tę opcję poczuli ducha profesjonalnego maratonu MTB. Być może będzie to dla Was najszybciej przejechane 20 KM w lesie po niełatwych odcinkach.
    OBOWIĄZKOWYM WYPOSAŻENIEM KAŻDEGO UCZESTNIKA TRASY MTB JEST KASK!!!
    Kierownik trasy: Tomasz Wołyński

4. ROWEROWA CYSTERSKA – ok 35km
    Start: 09:00 Poznań, Malta (przy źródełku)- przez Swarzędz – godz. 9: 30 zbiórka na końcu jeziora przy młynie (skrzyżowanie ulic Sośnickiej i Strzeleckiej)- dołączają uczestnicy ze Swarzędza dalej przez Ligowiec-Kicin-do Zielonki
    Kierownik trasy: Sławek Nowak

5. ROWEROWA REKREACYJNA – ok 20 km
    Start: 10:00 Targowisko w Skokach; Ze Skoków – do Zielonki
    Kierownik trasy: Karolina Stefaniak

6. ROWEROWA TAJEMNICZA – Dotarcie na metę własnym szlakiem…
    dowolna trasa z dojazdem na metę do godz. 13:00,

7. ROWEROWA PRZYRODNICZA- ok 15 km
    Start: 10:30 Rynek w Kiszkowie – z Kiszkowa przez Turostowo, Turostówko, Dąbrówkę Kościelną do Zielonki
    Kierownik trasy: Bartosz Krąkowski

8. ROWEROWA FAMILIJNA- ok 10 Km
    Start: godz. 11:00 Stacja PKP W Murowanej Goślinie:
    Z Murowanej Gośliny przez Boduszewo- Głęboczek – do Zielonki
    Kierownik trasy: Beata Lipowska

* dystans tras rowerowych liczony jest w jedną stronę!

Meta rajdu:
    Boisko przy Arboretum w Zielonce,
    Zielonka, 62-095 Murowana Goślina

Szczegółowy regulamin na stronie http://turystyka.puszcza-zielonka.pl/rajd-puszcza-wpuszcza-z-meta-w-zielonce-juz-25-maja/

Please enter your comment!