Koncert w kościele w Skokach – Muzyczna jesień w Puszczy Zielonce

Szczegóły wydarzenia

• Date:

Muzyczna Jesień w Puszczy Zielonce – cykl koncertów

Cykl muzycznych spotkań, które odbędą się w świątyniach na terenie gmin członkowskich ZMPZ  zainauguruje koncert Przemyk Akustik Kwartet w Kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Owińskach.

W piątek 1 października 2021 r. w ramach Muzycznej Jesieni w Puszczy Zielonce i Międzynarodowego Dnia Muzyki czeka nas wyjątkowe święto.
    Projekt akustyczny, który Państwu proponujemy posiada następujący skład osobowy:
    Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne, Piotr Wojtanowski – gitara basowa, gitara akustyczna, Grzegorz Palka – gitara akustyczna, Jacek Bielecki – wiolonczela. Intymny, wyjątkowy koncert złożony będzie z najważniejszych piosenek Artystki. Zaaranżowany na kwartet akustyczny, w specjalnie do tego projektu stworzonej oprawie świetlnej, rozpocznie się o godzinie 19.30.

Następnego dnia, w sobotę 2 października zapraszamy do Uzarzewa. Tutaj, w drewnianym kościele o godzinie 17:30 zagra zespół GGDuo, czyli małżeństwo muzyków Gabi i Wojciecha Gąsiorów. Tworzą muzykę nieograniczoną gatunkowo,  dzielą się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami. Wszechstronność stylu i różnorodność brzmienia to główny kierunek w ich twórczości. Wykorzystują śpiew oraz wiele instrumentów (gitary akustyczne, basowe, instrumenty klawiszowe, perkusyjne, saksofon, kalimbę i inne), na których sami grają, muzycznie polegając tylko na sobie.

16 października 2021 r. będzie kolejnym nastrojowym, jesiennym wieczorem w Puszczy Zielonce. O godz. 19:00 w kościele p.w. św. Mikołaja Biskupa w Skokach zagości muzyka dawna i klasyczna.

W koncercie: ,,Muzyka przez wieki” usłyszymy: Joannę Kortylewicz – artystkę i solistkę Chóru Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – sopran, Jacka Pupkę organistę Archikatedry pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Poznaniu, Piotra Maćkowiaka – solistę-oboistę Orkiestry Filharmonii Poznańskiej oraz Kacpra Dworniczaka – utalentowany gitarzystę młodego pokolenia.

Wydarzenie organizuje Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” we współpracy z gminami członkowskimi i Gminnym Ośrodkiem Kultury Sokół, a wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.